اولین گرد همایی آژانس های فعال در صنعت گردشگری عمان در سپیدان استان فارس

اولین رویداد آشنایی فعالین گردشگری کشور عمان با جاذبه های بی نظیر، توانمندیهای زیر ساختی و طبیعی استان فارس، روز جمعه ۱۲ مرداد ماه جاری در شهرستان سپیدان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، این رویداد با همکاری مجموعه توریستی- تفریحی پولاد کف، شرکت هواپیمایی سلام ایر، جامعه هتلداران استان فارس، هتل پولاد کف و حمایتهای  اداره کل میراث فرهنگی فارس به منظور معرفی جاذبه های بی نظیر، توانمندیهای زیر ساختی و طبیعی استان، با هدف جذب گردشگر از کشور عمان به عنوان یک بازار هدف در منطقه برگزار گردید.

بنا براین گزارش، هیات عمانی در سفر خود به شهرستان سپیدان ضمن دیدن از جاذبه طبیعی منحصر به فرد آبشار مارگون و بازدید از ظرفیت مجموعه تفریحی-توریستی و هتل پولاد کف، در گردهمایی صمیمانه با حضور آژانسهای فعال استانهای فارس، کرمان، یزد و بوشهر شرکت کردند و به بحث و تبادل نظر در زمینه همکاری های دو جانبه در زمینه جذب گردشگر پرداختند.

همچنین در این جلسه معرفی توانمندی های استان فارس در خصوص خدمات تخصصی پزشکی نیز ارائه شد که این مهم نقش بسزایی در افزایش میزان گردشگر در استان فارس و سایر استانهای هم جوار خواهد داشت .

گفتنی است،مجموعه تفریحی-گردشگری و پیست بین‌المللی اسکی پولادکف، بزرگترین پیست اسکی جنوب ایران در ارتفاعات سپیدان فارس  دارای امکانات کامل تفریحی و اقامتی شامل: هتل ۴ ستاره با امکانات کامل رفاهی رستوران، کافی شاپ،اولین چادرهای اقامتی  با کلیه امکانات، رستوران و فست فود ، شهربازی، تله کابین ۴ فصل،اسنومبیل، سیاه چادر عشایری، فروشگاه صنایع دستی، کیوسک اطلاع رسانی گردشگری، پیست اسکی در شب، در منطقه خوش آب و هوای شهرستان سپیدان در شمال غربی استان فارس واقع شده است. این شهرستان از نظر آب و هوایی دارای آب و هوای سرد کوهستانی با تابستان های معتدل و خنک می باشد. شهرستان سپیدان با قدمت ۸۰۰ ساله دارای جاذبه های طبیعی مثال زدنی از جمله آبشار مارگون،  برم فیروز، تنگ تیز آب، چله گاه، آبشار چیکون، آبشار مرزیون است.

هواپیمایی سلام ایر نیز ایرلاین کشور عمان است که کمتر از دو سال از فعالیتش می گذرد. شهرهای دبی، جده، مدینه، مسقط و همچنین شیراز از جمله مقاصد خارجی این ایرلاین هستند.