معرفی و نصب المانهای صنایع دستی در آباده، شهر ملی منبت

مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان آباده با اشاره به سفر مدیر کل صدا و سیمای فارس به آباده به منظور شرکت در مراسم تجلیل از خبرنگاران آزاد صدا و سیمای فارس در این شهرستان گفت: با توجه به ثبت شهر آباده به عنوان شهر ملی منبت، در حاشیه این سفر، مدیر کل صدا و سیمای فارس از تیمچه صرافیان آباده نیز بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، داوود جعفرپور ادامه داد: مدیر کل صدا و سیمای فارس در بازدید ازتیمچه صرافیان، ششمین بازارچه دائم صنایع دستی کشورضمن دیدن از صنایع دستی های مورد عرضه در این بازارچه به خصوص هنرملی منبت، قول مساعدت برای معرفی این صنایع دستی اصیل از طریق صدا و سیمای فارس را اعلام کرد.

مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان آباده با ابراز رضایت از برگزاری برنامه زنده تلویزیونی شب های پارسی از طریق صدا و سیمای استان بیان کرد: این برنامه فرصت خوبی برای معرفی بهتر منبت آباده در استان به شمار می رود زیرا رسانه بهترین تریبون تبلیغاتی و زبانی گویا برای معرفی ظرفیت هاست.

جعفرپورافزود: در این سفر همچنین مباحثی همچون پوشش رسانه ای صدا و سیمای استان از جشنواره بومی- محلی صغاد آباده داده شد که فرصت مغتنم دیگری در به تصویر کشیدن ظرفیت ها و تنوع گردشگری در آباده  می باشد.

جعفرپور باور دارد: انتخاب آبــاده به عنوان شهر ملی در زمینه صنایع دستــی فرصتی منــاسب برای معرفی جـــــاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی این شهر در سطح ملی وبین المللی است.

وی ابراز امیدواری کرد: با همـدلی و همکاری شرایط لازم را برای ثبت آبـاده بعنوان شهر جهانی منبت فراهم کنیم.

مسئول میراث فرهنگی آباده در پایان از نصب المان‌های صنایع دستی و منبت در معابر، میدان ها و ورودی‌های شهر آباده توسط شهرداری به مناسبت انتخاب آباده به عنوان شهر ملی منبت نیز خبر داد.

چندی پیش در شورای راهبردی انتخاب شهر‌ها و روستا‌های ملی که زیر نظر معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور فعالیت می‌کند، آباده به عنوان شهر ملی منبت معرفی شد.