گاهنامه مردادماه
۱۵ مرداد ۱۳۹۷
شهرستان های استان فارس
۱۵ مرداد ۱۳۹۷

نخستین تور آشنایی و معرفی ظرفیت های طبیعی و سلامت در فارس در مدت ۶ روز بهترین خاطره‌ها را برای گروه ۱۷ نفری عمانی را رقم زد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری، مدیر کل میراث فرهنگی فارس در آخرین روز سفر این فعالین ضمن حضور در نشست خبری با این تیم عمانی در جمع خبرنگاران که درهتل پرسپولیس برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه بیان کرد: در این مدت با مشارکت بخش خصوصی و دولتی فرصت مطلوبی برای معرفی ظرفیت های گردشگری، طبیعی و سلامت استان فارس فراهم شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در این تور آشناسازی از ۱۸ هتل ۴ و ۵ ستاره ، ۳ بیمارستان، بازار وکیل، سرای مشیر و بازارچه های صنایع دستی بازدید شد و جاذبه طبیعی آبشار مارگون و پولاد کف سپیدان مورد توجه فراوان این گروه قرار گرفت.

وی این تور را نقطه آغازی برای شروع همکاری موثر عمان و فارس در حوزه گردشگری دانست و گفت: برای ادامه ایجاد این ارتباط موثر به زودی یک تیم تلفیقی بخش دولتی و خصوصی در حوزه گردشگری فارس به کشور عمان اعزام می شود  و برگزاری نشست و نمایشگاه تخصصی را در دستور کار خود دارد.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس با تاکید بر علت دعوت از نماینده وزارت امور خارجه در فارس در این نشست عنوان کرد: با این کار فرصتی فراهم شد تا مهمانان عمانی ما سوالات خود در زمینه اخذ ویزا و … را مستقیم از این مقام مسئوول مطرح کنند.

در ادامه این نشست نماینده وزارت امور خارجه در فارس نیز از عملکرد مطلوب در صدور ویزای فرودگاهی در شیراز ابراز رضایت کرد و گفت: از تمامی اقدامات قانونی عمان در حوزه گردشگری حمایت می کنیم.

خلیلی افزود: فرودگاه شیراز دومین نمایندگی کشور و پیشگام در حوزه صدور ویزای الکترونیکی است و برای صدور ویزا در اسرع وقت نهایت تلاش خود را می کند.

در پایان جلسه نماینده این گروه عمانی با ابراز رضایت از سفر خود به فارس گفت: فارس را در ۲ روز کشف کردیم و مطمئنیم که توانمندی های گردشگری فارس بیش از تجربه ما در این مدت است.

وی افزود:  برخورد کارکنان هتل های فارس حرفه ای است و مهمان پذیری و مهمان نوازی مردم این دیار مثال زدنی و بی نظیر است و با این ظرفیت مطلوب آب و هوایی، تاریخی، حوزه سلامت و جاذبه های طبیعی قطعا در بازگشت به عمان برای ادامه این همکاری ها و تعریف تورهای گردشگری برای اعزام به فارس اقدام خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *