فروش صنایع دستی فارس در نوروز۹۷

بیش از ۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان فروش صنایع دستی فارس در نوروز۹۷

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس از فروش بیش از ۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومانی صنایع دستی استان فارس در تعطیلات نوروز ۹۷ خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری با اعلام اینکه در نوروز ۹۷ ، تعداد ۵۴۰ غرفه موقت و دائمی در سطح استان برپا بوده است، اظهار کرد: از این تعداد ۲۸۹ غرفه موقت و ۲۵۱ فروشگاه دائمی برای حمایت از صنعتگران و هنرمندان و عرضه و فروش صنایع دستی استان در نظر گرفته شد.

وی افزود: از تعداد ۲۸۹ غرفه موقت ۱۰۸ غرفه در شیراز و ۱۸۱ غرفه در سایر شهرستانها فعال بودند که از ابتدای فروردین تا پایان روز ۱۴ فروردین سال جاری، جمعا ۲ میلیارد و ۲ میلیون تومان فروش داشته اند.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس با اشاره به تعداد فروشگاه دائمی صنایع دستی در سطح استان فارس نیز گفت: ازتعداد ۲۵۱ فروشگاه، ۱۳۶ فروشگاه در شهر شیراز و ۱۱۵ فروشگاه دردیگرشهرستانها است که طی ۲ هفته تعطیلات نوروز سال جاری، توانسته اند محصولات خود را با رقم ۱ میلیارد و ۸۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش برسانند.

این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد: فروش محصولات صنایع دستی در غرفه های موقت، فروشگاه های دائمی صنایع دستی وسیاه چادرهای برپا شده ایام نوروز استان فارس، در مجموع، ۳ میلیارد و ۸۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان بوده است.

امیری با بیان اینکه گردشگران از سیاه چادرهای برپا شده درسطح استان، استقبال چشمگیری داشته اند، خاطر نشان کرد: در این سیاه چادرها علاوه بر عرضه صنایع دستی و سوغات، پخت و عرضه انواع نان و غذاهای محلی، نمایش لباسهای سنتی و برگزاری مراسم های آیینی انجام گرفته است.

بنا بر این گزارش از تاریخ ۲۷ اسفند ماه ۹۶ لغایت ۱۳ فروردین ۹۷، تعداد ۳ میلیون و ۸۲۸ هزار و ۲۲۵ نفر شب در استان فارس اقامت نموده اند می باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته است.