رقابت داوطلبان فارس در آزمون مدیران فنی بند “ب” و راهنمایان ایرانگردی

همزمان با سراسر کشور؛ رقابت داوطلبان فارس در آزمون مدیران فنی بند “ب” و راهنمایان ایرانگردی

آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مدیران فنی بند “ب” و راهنمایان ایرانگردی همزمان با سراسر کشور در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس این آزمون جامع روز جمعه ۲۷ بهمن ۹۶ در دو نوبت ساعات ۸ صبح برای داوطلبان مدیریت فنی بند “ب” دفاتر خدمات مسافرتی و ۱۰:۳۰ برای راهنمایان ایرانگردی در محل دانشکده خبر وابسته به خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد.

شرکتکنندگان در این آزمون که پیش از این دوره‌های آموزشی مربوطه را در مؤسسات تحت پوشش سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پشت‌سر گذاشته‌ بودند، برای کسب گواهینامه و ورود به بازار کار در صنعت گردشگری به رقابت پرداختند.

در این دوره ۳۹۵ فراگیر متقاضی شرکت در آزمون از استان فارس حضور داشت که از این تعداد ۹۴ نفر در آزمون مدیران فنی بند “ب” ، ۲۹۵ نفر در آزمون راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و ۶ نفر در آزمون راهنمایان طبیعت گردی شرکت داشتند.

متقاضیان شرکت در آزمون مدیران فنی بند “ب” به ۱۲۰ سوال در مدت ۱۱۰ دقیقه پاسخ دادند و متقاضیان آزمون راهنمایان ایرانگردی نیز طی زمان ۱۵۰ دقیقه به ۱۶۰ سوال این حوزه پاسخ دادند.

شرکتکنندگان در آزمون مدیران فنی بند “ب” در صورتی که موفق به گذراندن موفق آن شوند پس از انجام مصاحبه زبان انگلیسی، گواهینامه فنی بند “ب” دریافت خواهند کرد و سپس میتوانند در بخش خصوصی به عنوان مدیر فنی بند “ب” مشغول به کار شوند.

راهنمایان نیز پس از گذراندن موفق دوره و آزمون و انجام مصاحبه زبان انگلیسی، گواهینامه دریافت میکنند و پس از استعلام برای آنها کارت صادر خواهد شد که با دریافت این کارت خواهند توانست به عنوان راهنما در دفاتری که مجری برگزاری تورهای داخلی هستند مشغول به کار شوند.

درخور ذکر است، نتایج این آزمون که سالی دو بار و با نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار میشود، بین سه تا چهار هفته پس از برگزاری آزمون از طریق تارنمای سازمان میراث فرهنگی کشور اعلام خواهد شد.

همچنین علاقمندان در استان فارس می توانند برای ثبت نام دوره جدید به مؤسسات آموزش گردشگری که مشخصات آنها در تارنمای اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس به آدرسfarschto.ir درج گردیده مراجعه نمایند.