با سرمایه گذاری بیش از ۷۰۰ میلیون تومان دو اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان بوانات افتتاح شد

شهرستان بوانات استان فارس می تواند در ردیف اول ثبت درختان کهنسال کشور از لحاظ تنوع شود

دو اقامتگاه بوم گردی در شهرستان بوانات با اعتباری بیش از ۷۰۰ میلیون تومان و اشتغال زایی ۱۲ نفر در دو روستای شهرستان بوانات با حضور معاون محترم فرماندار، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین و مدیران شهرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، حسین پور اسد مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان بوانات با اعلام خبر فوق گفت: دو اقامتگاه بوم گردی با عنوان چشمه پیتا مزرعه آبغوز روستای فخرآباد در دامنه کوه زیبای آبغوز و درمجاورت با جاذبه های طبیعی و آب چشمه با پوشش حدود ۲۰ نمونه گیاهان دارویی و دمنوش های محلی مانند زعفران ، گل محمدی،گل گربه زرشک وحشی و… ، انواع باغات میوه به صورت ارگانیک و وجود پرندگان وحشی منطقه نظیرکبک ، سهره بواناتی و… با چشم اندازی بسیار زیبا احداث گردیده است . مساحت این مجموعه حدود ۱۰ هکتار و زیربنای ۲۰۰ مترمربع با اشتغال ۶ نفر و با سرمایه گذاری حدود ۴۰۰ میلیون تومان احداث شد که از این مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان آن با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و تامین گردیده است.

وی افزود: اقامتگاه بوم گردی آژند روستای جعفرآباد سفلی فخرآباد نیز با الگوی معماری بومی و سنتی منطقه و در مجاورت جاذبه های طبیعی و گردشگری نظیرتفرجگاه تاج کرمانی، رودخانه اعظم و چشمه های فصلی ، انواع باغات میوه ارگانیک ، بافت روستایی منسجم و مرزکویر و کوهستان با مساحتی حدود ۱۰۰۰ مترمربع و زیربنای ۲۰۰ مترمربع، سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی و… با سرمایه گذاری حدود ۳۲۰ میلیون تومان احداث شده است. این مجموعه اشتغال ۶ نفر را به صورت مستقیم به وجود آورده است و بهره بردار جهت توسعه زیربنای مجموعه به متراژ ۲۰۰ مترمربع دیگر در دو طبقه اقدام نموده که با پیشرفت فیزیکی حدود۴۰ درصد در حال انجام می باشد.

گفتنی است،تا کنون ۵ اقامتگاه بوم گردی در شهرستان بوانات مجوز های اولیه و پروانه بهره برداری را دریافت نموده و پرونده ۵ متقاضی دیگر در حال طی روند اداری جهت صدور مجوزهای قانونی می باشد.