فریب پیامک های دروغین معامله سکه و اشیا باستانی و طلا را نخورید

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی میراث فرهنگی فارس گفت: بر اساس اعلام نظرحوزه مدیریت عملکرد بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان میراث فرهنگی کشور، اداره کل میراث فرهنگی استان فارس توانست در ارزیابی عملکرد شاخص های عمومی و اختصاصی در سال ۹۵، موفق به کسب رتبه دوم کشورشود.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس گفت: بازار معامله سکه و اشیا باستانی و طلا از طریق پیامک های دروغین همچنان داغ است، مردم فریب این کلاهبردان را نخورند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری با بیان خبر فوق اظهار کرد: متاسفانه افرادی مجهول الهویه از کلاهبرداران حرفه ای، با شماره تماس های مختلف، پیامک های دروغین به مردم ارسال نموده و با معرفی خود به عنوان فردی ساده، بی آلایش و از عشایر چادر نشین، با اغفال از آنها اخاذی می کنند .

امیری ادامه داد : اخیراً یکی از افرادی که مورد کلاهبرداری این سودجویان مجهول الهویه قرار گرفته است پیامکی با مضمون « سلام من سید مراد هستم از استان خوزستان مزاحم می شوم ما عشایر چادر نشین هستیم ۱۸۱۲ سکه و دو مجسمه طلا پیدا کردم و استخاره کردم و به ناموس فاطمه زهرا حقیقت می گویم اگر می توانی بفروش نصف شما و نصف ما و ترا به امام حسین چیزی به کسی نگویی اگر می توانی کاری بکنی بهم زنگ بزن منتظرم »دریافت نموده بود.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس افزود : متأسفانه این فرد ، فریب خورده و با این کلاهبردار ملاقات می نماید . اولین بار به او سکه هایی نشان داده می شود که به نظر تاریخی بوده اند و برای جلب اطمینان وی یکی از آن سکه ها را از وسط نصف کرده و به او می دهند که مطمئن شود طلا است . اما در ملاقات های بعدی با ترفندهای خاص کلاهبردان در ازای دریافت مبلغی هنگفت ، بجای به اصطلاح کیسه های طلا ، کیسه ای حاوی ریگ و شنهای بیابان به او تحویل داده و پس از آن هم ناپدید و شماره تلفن های آن ها در دسترس و قابل پیگیری نبوده است .

این مقام مسئول بیان کرد : افرادی سودجو از این طریق تعداد زیادی از مردم سایر استان ها را نیز اغفال و به استان خوزستان دعوت و آنها را مورد فریب قرار داده و مبالغی تا ۸۰ میلیون تومان هم از آنها اخاذی نموده اند .

امیری در پایان با تاکید بر هوشیاری کامل در برابر این گونه کلاهبرداری ها، از مردم خواست که در صورت مواجه شدن با این پیام های دروغین، از همان ابتدا موارد را به شماره تماس های ۰۷۱۳۷۳۰۰۵۵۱ یا ۰۷۱۳۷۳۰۰۵۵۳ و تلفن گویای ۱۸۰۱ اطلاع دهند .