کاروان سفیران گردشگرى تبریز به شیراز آمد

با توجه به انتخاب شهر تبریز، به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ و ضرورت معرفی ظرفیت های مهم فرهنگی و گردشگری تبریز در داخل و خارج از کشور، کاروان سفیران گردشگری تبریز شب گذشته وارد شهر شیراز شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، کاروان اتوبوسی سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸ ،با شعار ایران فراتر از انتظار ، شنبه ۸ اردیبهشت ماه سال جاری در سفر یک روزه خود ، وارد شیراز شد و به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی از جمله موسیقی سنتی آذربایجانی ها و نمایش هنرهای سنتی و صنایع دستی پرداخت.
بنا براین گزارش در این خصوص سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس توضیح داد: این کاروان با هدف معرفی داشته های تاریخی و فرهنگی، سوغات و صنایع دستی، موسیقی سنتی و ترغیب مردم برای رفتن به شهر تبریز ، به شهر های مختلف ایران سفر خواهد کرد.
وی در ادامه ضمن تاکید بر تبادل گردشگر و اجرای تورهای گردشگری بین شیراز و تبریز، از برگزاری روز و هفته شیراز در شهر تبریز با موافقت شهرداری شیراز و بهره مندی از این فرصت برای معرفی داشته های غنی فرهنگی و گردشگری شیراز خبر داد.
گفتنی است، اتوبوس های این کاروان به صورت غرفه های نمایشگاهی تولیدات صنایع دستی وهنرهای سنتی شهر تبریز را در معرض دید عموم قرار می دهند و بیش از ۵۰ هنرمند، ۱۰ رشته صنایع دستی استان های آذربایجان شرقی و غربی را در این اتوبوس ها معرفی می نمایند.
این گروه صبح یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه شیراز رابه مقصد بندرعباس ترک کرد.