برخی از تبلیغات تورهای گردشگری درفضاهای مجازی قابل اعتماد نیستند

مسئول نظارت بردفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت: برخی از تبلیغات تورهای گردشگری درفضاهای مجازی قابل اعتماد نیستند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنکی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، محمد کاظم بهادری پور با اشاره به مطلب فوق افزود: بعضا شاهد مراجعه افرادی می باشیم که از تورهای فاقد مجوز شکایت دارند که این افراد از طریق تبلیغات در فضاهای مجازی ( اینستاگرام و… ) با این نوع تورها آشنا شده و پس از شرکت در تورها و مواجه شدن با عدم ارائه خدمات مطلوب، عدم احساس امنیت، رعایت نشدن اصول اخلاقی، سوءاستفاده ، کلاهبرداری و … به مراجع قانونی مراجعه و تقاضای رسیدگی دارند.
وی هشدار داد عموم مردم و به ویژه جوانان باید در انتخاب تورها و برنامه سفر کاملا هوشیار و مراقب بوده و هرگونه تورهای داخلی اعم از زیارتی، طبیعت گردی و یا تورهای مقاصد خارجی را از دفاتر یا شرکت های خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز از این اداره کل خریداری و با آنها قرارداد منعقد نمایند.
محمد کاظم بهادری پوراضافه کرد : قراردادهای موجود در دفاتر و شرکت های مجوز دار دارای تیپ سازمانی شامل ۳۵ ماده و ۱۴ تبصره است که رعایت مفاد آن برای مجری تور و مسافر لازم الاجرا می باشد.
وی همچنین به تعداد دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی مجوز دار درسطح استان فارس اشاره کرد و گفت : در راستای حمایت از اشتغال جوانان،توسعه بیشتر صنعت گردشگری و خدمات رسانی مطلوب تر به گردشگران و مسافران خوشبختانه در سالیان اخیر شاهد تأسیس دفاتر بیشتری درسطح استان بوده ایم به طوریکه تعداد دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و جهانگردی از ۱۴۶ واحد در سال ۹۴ به ۲۱۵ واحد تا سال جاری افزایش یافته است.
مسئول نظارت بر فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی فارس در ادامه نیز تصریح کرد: بر اساس آیین نامه ناظر برفعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی این دفاتر مجری امور اقامت و مهاجرت نیستند و مجوزی برای انجام این امور ندارند.
به گفته بهادری پور عمده فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی، انجام خدمات مربوط به سفرهای سیاحتی و زیارتی در داخل کشور، خدمات مربوط به سفرهای خارجی، برنامه ریزی و اجرای تورهای گردشگران خارجی به داخل کشور از قبیل “رزرو هتل و محل اقامت، تهیه بلیط،انجام ترنسفر فرودگاهی و راهنما” می باشد.
بهادری پور در پایان خاطر نشان کرد: واحد رسیدگی به شکایات این اداره کل آمادگی دارد تا شکایات مسافران ازتورهای مختلف را رسیدگی و با کمک وهمراهی عموم نسبت به شناسایی افراد یا واحدهای فاقد مجوز وجلوگیری از فعالیت آنها اقدام نماید.
گفتنی است، فهرست خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز در سایت اداره کل میراث فرهنگی فارس به نشانی www.farschto.ir درج و رسیدگی به شکایات یا درخواست مراجعین با شماره تلفن۳۲۲۴۴۰۶ انجام می شود.

گزارش خبری روز

شب فرهنگی فارس در برج میلاد