در آستانه ثبت جهانی منظر باستان شناسی ساسانی فارس ،وب سایت این محور راه‌اندازی شد

وب سایت منظر باستان شناسی ساسانی فارس به سفارش اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فارس به دو زبان انگلیسی و فارسی، طراحی و راه اندازی گردید.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فارس، وب سایت منظر باستان شناسی ساسانی فارس به آدرس www.salfbase.com توسط مرکز طراحی وب سایت پانومن به دو زبان انگلیسی و فارسی طراحی و راه اندازی شد.
بنا براین گزارش، این سایت اینترنتی با هدف معرفی آثار برجای مانده از دوره ساسانی در استان فارس و با محوریت مراکز فعالیت ساسانیان در شهرهای فیروزآباد، بیشاپور(کازرون) و سروستان شروع به فعالیت نموده و پیش درآمدی بر ثبت جهانی این محور تاریخی درسال ۲۰۱۸ سازمان یونسکو می باشد.
گفتنی است، پرونده منظر باستان شناسی ساسانی فارس با ۳ سال کار پژوهشی و کارشناسی توسط تیم مجرب از باستان شناسان، مستندسازان و محققان، با مدیریت معاونت میراث فرهنگی کشور تهیه شده است و شامل مجموعه ای از جمله کاخ، شهر و غار می باشد.
همچنین اکثر محققان دوره تاریخی، ساسانیان را مبتکر اصول شهرسازی و معماری می دانند که معماران در این دوره ، با ساختن طاق های گنبدی و تالار های وسیع بدون ستون و همچنین ساخت طاق های آجری به جای پوشش مسطح و چوبی جلوه ای نو را خلق کرده اند.