بانوی هنرمند صنایع دستی، موفق به دریافت گواهی نامه ثبت اختراع شد

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس از ثبت اختراع دستبافت تلفیقی هنرمند صنایع دستی استان فارس با بهره گیری از هنر گره قالی و گره های جدید گلیم، برای اولین بار در کشور خبر داد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، حیدر علی زاهدیان نژاد با بیان خبر فوق اظهار داشت: عشرت بهمن نژاد، بافنده نمونه استان فارس از ایل قشقایی(طایفه عمله) توانست دستبافت تلفیقی خود را به عنوان یک اختراع جدید، در اداره ثبت اختراعات مرکز مالکیت معنوی قوه قضایه به ثبت برساند.
بنا براین گزارش به نقل از زاهدیان نژاد، این هنرمند صنایع دستی شهرستان فیروزآباد، در ابتدا هنر بافندگی را به صورت تجربی از مادر بزرگ و مادر خود فراگرفته است و پس از آن با تجربه عملی فراوان، در رشته های بافندگی، رفوگری و رنگرزی تحصیلات آکادمیک خود را به پایان رسانده است.
وی با اشاره به حمایت و معرفی این بافنده به سازمان مالکیت معنوی در حوزه ثبت اختراع خاطر نشان کرد: بهمن نژاد با سابقه درخشان در رشته دستبافت های داری و شرکت در نمایشگاه های متعدد داخلی و خارجی و بافت گلیم و فرشهای نفیس دستباف، سهم به سزایی در پیشرفت این هنر- صنعت در کشور داشته است که آخرین اثر بی نظیر این هنرمند، دستبافته ای با ترکیب چند نوع بافت تخت گلیم و بافت گره دار موفق به دریافت گواهی نامه ثبت اختراع شده است.