برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و سیاه چادرهای عشایری در سراسر استان فارس همزمان با ایام نوروز

مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی و دبیر اجرایی ستاد خدمات سفر استان فارس از برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و سیاه چادرهای عشایری در سراسر استان همزمان با ایام نوروز ۹۷ خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس مصیب امیری با تاکید به نام گذاری امسال به نام سال” حمایت از کالای ایرانی” و شعار نوروزی”صنایع دستی فرصتی برای گردشگری تجربه محور” افزود : با توجه به حضور گسترده گردشگران و مسافران در نقاط مختلف استان در ایام نوروز و به منظور معرفی صنایع دستی و سوغات و حمایت از هنرمندان و تولید کنندگان این محصولات نمایشگاه و فروشگاه های صنایع دستی و سیاه چادرهای عشایری در سطح استان ایجاد شده است.
این مقام مسئول از راه اندازی نمایشگاه ها و بازارچه های صنایع دستی درکلان شهر شیراز همزمان با ایام نوروز خبر داد و افزود: در شهر شیراز و برخی بناهای شاخص تاریخی مانند آرامگاه حافظ، ارگ کریم خانی، باغ عفیف آباد، آرامگاه سعدی ۹۰ غرفه موقت صنایع دستی برپا شده است.
وی ادامه داد: همچنین ۷۵ غرفه موقت صنایع دستی در شهرستانهای استان و ۷ بازارچه دائمی صنایع دستی در سطح استان فارس به عرضه محصولات خود به گردشگران می پردازند.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان به برپایی سیاه چادرهای عشایری بین راهی نیز اشاره و خاطر نشان کرد: ۱۸۹ سیاه چادر عشایری در سطح استان ایجاد شده است و متولیان آن با اجرای برنامه های آیینی، ارائه غذاهای سنتی و محلی و معرفی آداب و رسوم خود لحظاتی شاد و خاطره انگیز را برای مسافران نوروزی رقم می زنند.