با حضور بیش از ۱۵۰ نفر آزمون صنایع دستی مرودشت برگزار شد

همزمان با سراسر کشور؛ رقابت داوطلبان فارس در آزمون مدیران فنی بند “ب” و راهنمایان ایرانگردی

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرودشت گفت: آزمون صنایع دستی از پنج بخش شهرستان،طی دو روز و در رشته های مختلف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس بهمن مردانی با اعلام این خبر اظهار داشت: آزمون حرفه‌های صنایع دستی با هدف شناسایی و گواهینامه دار شدن شاغلان و فعالان این حوزه‌روز دوشنبه و چهارشنبه -چهارم و ششم اسفند ماه ۹۶- در سالن پردیس تخت جمشید برگزار گردید .

وی افزود: طرح شناسایی و شناسنامه دار شدن فعالان بومی و سنتی در حوزه صنایع دستی و گردشگری از ۳ ماه گذشته آغاز گردید که طی نشست های مختلف با بخشداران و دهیاران، متقاضیان رشته های مختلف صنایع دستیازبخشهایپنجگانهشهرستان جهت ثبت ناممعرفی و نسبت به برگزاری آزموناز متقاضیان، اقدام گردید.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرودشت در ادامه گفت: پیرو سیاست های کاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی امر در سه حوزه ی مزبور و به دنبال اجرایی نمودن طرح اشتغال روستایی و فراگیر از سوی دولت، این اداره نیز با هماهنگی کارشناسان استانی، پس از شناسایی و برگزاری آزمون، اقدام به صدور پروانه تولید انفرادی برای اشخاص خواهد نمود تا افراد صنعتگر بتوانند از تسهیلات در نظر گرفته شده در خصوص اشتغالزایی بهره مند گردند.

مردانی درخصوص اعلام نتیجه این آزمون‌ها گفت: نتایج آزمون ترم زمستان تا پایان اسفند ماه ۹۶ اعلام و پس از آن کارت شناسایی افراد صادر می گردد.

“ابوذر چراغی” شهردار مرودشت نیز با حضور در محل آزمون و بازدید از روند کار، اولویت سیاست های دولت را بر تقویت حوزه صنایع دستی و گردشگری در جهت درآمد زایی، خوش بینانه دانست و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های اصولی و کارشناسانه در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،شهرستان مرودشت بتواند به جایگاه واقعی در زمینه اشتغال پایدار، نزدیک شود.