نمایش آثار هنرمندان صنایع دستی شهرستان نی ریز در اختتامیه اولین سوگواره ملی فصل وصل

نمایش آثار هنرمندان صنایع دستی شهرستان نی ریز در اختتامیه اولین سوگواره ملی فصل وصل

حمیدرضا هادی مسئول میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان نی ریز گفت : همزمان با آیین اختتامیه اولین سوگواره ملی “عکس محرم فصل وصل” نمایشگاهی از آثار صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی نی ریز در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس، حمیدرضا هادی گفت: برگزاری این سوگواره ملی اتفاق ارزشنمدی است که در سطح شهرستان روی داده است و برپایی این نمایشگاه‌ها فرصتی مناسب برای حمایت و نمایش توانمندی‌های هنرمندان و تولیدکنندگان می باشد.

هادی ادامه داد : این نمایشگاه با همکاری صنعتگران صنایع دستی شهرستان، در رشته های سفالگری ، پیکر تراشی، مجسمه سازی، خوشنویسی، نگارگری، مشبک چوب، سراجی سنتی، گلیم بافی، پته دوزی و تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی برگزار و مورد استقبال بی نظیر مسئولین کشوری ، استانی و عکاسان سراسر کشور قرار گرفت .

وی خاطر نشان کرد: پس از پایان مراسم اختتامیه، حاضرین در مراسم از آثار منتخب عکاسان و کارگاه فروشگاه صنایع دستی در گالری هنری سرای فاتح بازدید نمودند.

گفتنی است این نمایشگاه با حضور حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، مسعودی نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی ، بهزاد مریدی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مهندس امیری فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولین کشوری ، استانی و شهرستانی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به کار خود خاتمه داد