۲۵ پروژه با اعتبار بیش از۷۸ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۲۱۰ نفر توسط میراث فرهنگی فارس در دهه مبارک

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی میراث فرهنگی فارس گفت: بر اساس اعلام نظرحوزه مدیریت عملکرد بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان میراث فرهنگی کشور، اداره کل میراث فرهنگی استان فارس توانست در ارزیابی عملکرد شاخص های عمومی و اختصاصی در سال ۹۵، موفق به کسب رتبه دوم کشورشود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس ضمن عرض تبریک به مناسبت دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از افتتاح ۲۵ پروژه با اعتبار بیش از۷۸ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۲۱۰ نفر در این دهه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس ، مصیب امیری با بیان خبر فوق گفت:در حوزه ایجاد زیر ساختهای گردشگری ۱۲ پروژه شامل: ۲ هتل، ۲ هتل آپارتمان، ۲ اقامتگاه سنتی،یک مهمانپذیر، یک زائر سرا،یک مجتمع گردشگری، یک سفره خانه سنتی و ۲ تفرجگاه به بهره برداری خواهند رسید .

مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص اعتبار و اشتغال این ۱۲ پروژه سرمایه گذاری افزود: در مجموع ۷۳ میلیارد و ۸۲۶ میلیون تومان هزینه و زمینه اشتغال برای ۱۴۲ نفر ایجاد می شود.

وی همچنین به افتتاح ۱۰ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در شهرستان های شیراز ، سروستان مرودشت، فیروزآباد و گویم با اعتبار۴ میلیارد ۱۰۰ میلیون تومان و ایجاد اشتغال ۴۳ اشاره کرد و اضافه کرد: با افتتاح این ۱۰ دفتر تعداد این دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان فارس، ۲۰۵ دفتر خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه تشریح دیگر برنامه های پیش بینی شده در این ایام خاطر نشان کرد: برپایی نمایشگاه و عرضه محصولات صنایع دستی در خانه تاریخی طوفان در شهرستان جهرم با اعتبار ۲۳۰میلیون تومان و اشتغال زایی برای۲۵ نفر ، آیین کلنگ زنی ایجاد بازارچه صنایع در شهر شیراز، نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای بومی در خانه تاریخی سوخکیان داراب، غبار رویی مزار شهداء، دیدار با خانواده های شهدا، برگزاری ششمین جشنواره گل نرگس در کازرون، شرکت در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن ماه و اجرای برنامه های فرهنگی و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی در دیگر شهرستانها از دیگر برنامه های این اداره کل در ایام دهه پر فروغ فجر می باشد .