اخذ مجوز فعالیت درگردشگری سلامت برای دفاتر دارای پروانه تسهیل شد

با بیش از۱/۸ میلیارد ریال اعتبار،ساختمان ضلع شمالی خانه تاریخی نصیرالملک در دست مرمت

مسئول نظارت بر دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و جهانگردی اداره کل میراث فرهنگی فارس از تسهیل صدور مجوز فعالیت در زمینه گردشگری سلامت برای دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز (( بند ب )) خبرداد.

محمد کاظم بهادری پور گفت: باتوجه به تصمیماتی که در چهاردهمین جلسه شورای راهبردی گردشگری سلامت کشور اخذ گردیده است و نیز به موجب بخشنامه ارسالی از معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به منظور تسهیل شرایط وارد نمودن گردشگران حوزه سلامت توسط دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی و جهانگردی دارای مجوز فعالیت از این سازمان، صرف نظر از شرایط شیوه نامه صدور مجوز گردشگری حرفه ای سلامت، دفاتر /شرکتهای مذکور می توانند با ارائه درخواست به معاونت گردشگری این اداره کل، متقاضی فعالیت در این حوزه شده و مجوز لازم را دریافت نمایند.

بهادری پور گفت : شیوه نامه سابق، اخذ مجوزگردشگری حرفه ای سلامت را منوط به شرایطی مانند معرفی پزشک با حضور تمام وقت به عنوان پزشک فنی دفاتر/ شرکت ها ، لزوم ارائه تعهدات محضری حسن انجام کار، لزوم معرفی کارگزار با تأیید به سفارت در کشور مورد نظر و دیگر شرایطی نموده بود که اخذ مجوز مربوطه را با فراز نشیب ها و فرآیند پیچیده ای مواجه می کرد.

وی افزود : با توجه به تغییر روند صدرو مجوز، انتظار می رود با تسهیل شرایط فوق شاهد استقبال بشتر شرکت ها و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی از این موضوع بوده و این امر منتج به فعالیت بیشتر آن موسسات در زمینه ورود گردشگرانی باشد که به قصد استفاده از ظرفیتهای پزشکی، استان فارس و شهر شیراز را به عنوان یکی از قطب های اصلی پزشکی در کشور انتخاب می نمایند.

وی خاطر نشان کرد : استان فارس و شهر شیراز از حیث وجود پزشکان حاذق و بیمارستان ها و مراکز درمانی داری واحد پذیرش بیماران بین الملل به عنوان یکی از قطب های پزشکی سلامت در کشور مطرح می باشد و هرساله شاهد ورود گردشگران زیادی به ویژه از کشورهای حوزه خلیج فارس به این شهر می باشیم که امید است با تسهیل شرایط فوق، ساماندهی نحوه ورود گردشگران و توجه به رضایت خاطر آنان در بازگشت به کشور خود، شاهد استفاده بیشتری از ظرفیت های موجود باشیم .

شایان ذکراست هم اکنون ۱۹۴ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در استان فارس تاسیس و مشغول به فعالیت در حوزه تورهای داخلی– خروجی و ورودی می باشند.

گزارش خبری روز

شب فرهنگی فارس در برج میلاد