استان فارس مقصد جدید گردشگران اسلوونی

استان فارس مقصد جدید گردشگران اسلوونی

شرکتهای فعال گردشگری کشور اسلوونی در سفر خود به شیراز با جاذبه و زیر ساختهای گردشگری استان فارس آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، در جلسه عصر روز۷ آذرماه سال جاری، تور آشناسازی جهت تعدادی از شرکتها فعال گردشگری کشور اسلونی به همت شرکت خدمات مسافرتی فارس یکتا سیر،هواپیمایی ترکیش و همکاری اداره کل میراث فرهنگی فارس در هتل ستارگان شیرازبرگزارشد.

بنابراین گزارش، در این نشست صمیمانه سید موید محسن نژاد معاون گردشگری میراث فرهنگی استان فارس، توضیحاتی پیرامون وضعیت گردشگری ایران و استان فارس ارائه داد.

وی در ابتدای این جلسه ضمن تاکید بر امنیت کشور بعنوان رکن اساسی گردشگری به حمایت همه جانبه دولت از بخش خصوصی و استقبال از حضور گردشگران اسلونیایی در کشور اشاره کرد.

این مقام مسئول اظهار داشت: فرهنگ گردشگر پذیری مردم ایران در کنار شرایط اقلیمی متفاوت، تاریخ و تمدن غنی، آثار جهانی و تنوع اقوام، شاخص های اصلی انتخاب ایران به عنوان هدف گردشگری در دنیا می باشد.

معاون گردشگری استان فارس ادامه داد: استان فارس با توجه به ظرفیتها متعدد گردشگری در حوزه های مختلف تا کنون جز یکی از مقاصد برتر گردشگران داخلی و خارجی مورد توجه بوده است.

محسن نژاد با بیان برگزاری رویدادهای مختلف گردشگری دراستان و دعوت از نمایندگان این شرکتها برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس گفت: این نمایشگاه در تاریخ ۱۹ لغایت ۲۲ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه ها شیراز با حضور مقامات و مسئولان کشور و استانی، سفرا و کارداران فرهنگی کشورهای خارجی، ایرلاین های داخلی و خارجی، مناطق آزاد، هتلها و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، اتحادیه صنایع دستی و فعالان بخش خصوصی گردشگری برگزار می شود.

معاون گردشگری استان فارس خاطر نشان کرد: همزمان با برگزاری این نمایشگاه، جشنواره پیوند اقوام ایران نیز با هدف نمایش پوشش های اقوام ایرانی در ادوار مختلف تاریخی، اجرای موسیقی های سنتی، مراسم آئینی اقوام و برگزاری کارگاه های صنایع دستی اجرا خواهد شد.

گزارش خبری روز

شب فرهنگی فارس در برج میلاد