نمایشگاه صنایع دستی شهرستان داراب در خانه تاریخی سوخکیان برپا شد

شهرستان بوانات استان فارس می تواند در ردیف اول ثبت درختان کهنسال کشور از لحاظ تنوع شود

به مناسبت ایام دهه مبارک فجر، نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای بومی شهرستان داراب با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان در خانه تاریخی سوخکیان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس به نقل از داوود مرادی مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان داراب، صبح روز دوشنبه ۱۶ بهمن نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای بومی شهرستان داراب در خانه تاریخی سوخکیان برپا شد.

وی اظهار داشت: در این نمایشگاه بیش از ۳۰ هنرمند صنایع دستی، محصولات هنری خود در قالب پانزده غرفه در معرض دید علاقمند قرار دادند.

مرادی افزود: این نمایشگاه از ۱۵ الی ۱۹ بهمن برپا می باشد و از جمله هنرهای ارائه شده در این غرفه ها می توان به صنایع چوب شامل(معرق، منبت، خاتم، پیکرتراشی) سراجی سنتی، گلیم بافی، دست بافتها، نقاشی روی سفال، معرق مس، حصیر بافی، ساخت سازهای سنتی، نقاشی مینیاتور و گل و مرغ، گلابتون دوزی داراب اشاره کرد.

بنا بر این گزارش، در خانه سوخکیان هر چهارشنبه بازارچه صنایع دستی برپا می شود و تا قبل از دهه مبارک فجر ۹ هفته از چهارشنبه های هنری داراب برگزار شده است و امید است با حمایت مسئولین شهرستان و میراث استان این مکان به بازارچه دائمی صنایع دستی تبدیل شود که در این صورت تاثیر بسزایی در رشد صنایع دستی شهرستان خواهد داشت.