پرتال جامع فارسی – انگلیسی گردشگری مجازی شهر شیراز و استان فارس به آدرس www.fafarschto.ir جهت آشنایی هر چه بهترمیهمانان نوروز ۹۶، با جاذبه های گردشگری استان فارس راه اندازی شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، هاشم شایق مسئول واحد آمار و فن آوری اطلاعات گفت: این پرتال با هدف معرفی هرچه بهتر جاذبه ها و زیبایی های استان پهناور فارس طراحی شده است و در بردارنده ۱۳۰ اثر فرهنگی ، تاریخی ، مذهبی ، طبیعی و گردشگری استان می باشد . آثاری که جزء پتانسیل های شاخص گردشگری استان و کشور به حساب می آید . در این پرتال علاوه بر معرفی جاذبه ها در قالب های فیلم ، عکس ، متن معرفی ، تصاویر پانوراما ۳۶۰ و جانمایی در نقشه به ارائه اطلاعاتی مانند ساعات بازدید از اماکن تاریخی فرهنگی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، نرخ بازدید از اماکن تاریخی فرهنگی ، روزهای تعطیل ، بخشنامه های صادره در خصوص اماکن و ارائه اطلاعاتی در خصوص تصدی گری دیگر ارگان های به جاذبه های گردشگری می پردازد.
در این پرتال سعی شده اطلاعات به نحوه آسان و کاربردی از طریق موقعیت جاذبه ها در نقشه داینامیک ، لیست جاذبه ها و معرفی در چهار دسته بندی تاریخی ، مذهبی ، فرهنگی و ادبی ، باغها و بوستان ها و در نهایت جستجوی متنی نام جاذبه ها به بازدید کنندگان ارائه گردد .