مسئول اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری لار گفت : تعداد پنجاه تابلو راهنمای آثارتاریخی لار باهمکاری شهرداری وشورای شهر و اداره میراث فرهنگی این شهرستان آماده نصب در محوطه آثار تاریخی شده است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس سیما علویه اظهار داشت : رنگ آمیزی و نوشته این تابلوها انجام و بامشخص شدن مکان نصب آن توسط شهرداری که مزاحمتی برای عابرپیاده نباشد درآینده نزدیک نصب خواهد شد.
وی افزود : ضمن تشکر از حمایت شهرداری ، واحدبهسازی ونوسازی شهرداری وشورای شهر لار این کارمهم وضروری درحال انجام است .
مسئول میراث فرهنگی لار ادامه داد : هدف ازنصب تابلوهای مذکور شناساندن آثارتاریخی و واجد ارزش این شهرستان به مردم وجلوگیری از تخریب وخراب شدن آن توسط ارگانهای دولتی وافراد شخصی می باشد.
علویه در پایان اضافه کرد : امید که باحمایت شهرداری وشوراهای دیگر بخش های این شهرستان بتوان مشابه این فعالیت ارزشمند را در شهر و روستا های دیگر لارستان ببینیم .همکاران گرامی، برای ورود به کارتابل پرسنلی خود،از نام کاریری و رمز عبوراتوماسیون چارگون استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای وارد کردن نشانی سایت اداره کل فارس حتما wwwرا جلوی farschto.ir تایپ کنید.درغیر اینصورت نام کاربری و رمز عبور شما از طرف سایت پذیرفته نمی شود.

 

راهنمای اتوماسیون اداری دیدگاه

اتصال به “محیط اتوماسیون” فقط با برنامه اینترنت اکسپلورر امکان پذیر است

راهنمای تنظیمات(فایل های اجرایی نصب شوند.)
راهنمای کارشناسان
 • افزودن سازمان جدید
 • دستورعمل ارسال پیام
 • دستور عمل ارسال پیش نویس
 • دستور عمل ثبت نامه داخلی
 • دستور عمل کارتابل نامه های دریافتی
 • دستور عمل نحوه بازگشایی آرشیو
راهنمای مسئولین ثبت
 • افزودن سازمان جدید
 • دستورعمل ارسال پیام
 • د ستورعمل ارسال پیش نویس
 • دستورعمل ثبت نامه ارسالی
 • دستورعمل ثبت نامه داخلی
 • دستور عمل ثبت نامه دریافتی
 • دستور عمل نحوه بازگشایی آرشیو
راهنمای مدیران
 • دستورعمل ارسال پیام
 • دستور عمل ثبت نامه داخلی
 • دستورعمل کارتابل نامه های دریافتی
 • دستورعمل نحوه بازگشایی آرشیو
 • دستورعمل کارتابل پیش نویس های دریافتی

با حضور معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور غرفه راهنمای تور صوتی برای گردشگران داخلی و خارجی در مجموعه های فرهنگی حافظ و ارگ کریم خانی شیراز افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس امروز طی مراسمی که در مجموعه فرهنگی حافظ برگزارشد با حضور دکتر سمیع ا.. حسینی مکارم معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور و دکتر مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی فارس غرفه راهنمای تور صوتی برای گردشگران داخلی و خارجی به ۶ زبان مختلف دنیا افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
درحاشیه این مراسم دکتر حسینی مکارم در جمع خبرنگاران با مثبت ارزیابی کردن فعالیت های صورت گرفته درحوزه های مختلف گردشگری سرمایه گذاری میراث فرهنگی دراستان فارس گفت : یکی از نیازهای گردشگران و مسافرین که از اماکن و موزه ها و محوطه های تاریخی بازدید می کند راهنما است که خوشبختانه دراقدام موثر و مناسب که از سوی میراث فرهنگی صورت گرفت راهنمای صوتی در اماکن تاریخی این استان راه اندازی شد.
معاون سازمان میراث فرهنگی فرهنگی و گردشگری کش
ور با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی روز درعرصه اطلاع رسانی و گردشگری یک ضرورت به شمار می رود افزود: خوشبختانه در این سامانه اطلاعات دقیق و کاملی از اماکن تاریخی و گردشگری فارس به مسافران و گردشگران ارایه می شود به گفته وی در این طرح از توان بخش خصوصی استفاده شده و هم اینکه مجموعه های فرهنگی حافظ و ارگ کریم خانی به این سیستم مجهز شدند .
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور افزود: امیداست این تور صوتی ( راهنمای صوتی ) در دیگر مجموعه های تاریخی استان
فارس مانند تخت جمشید و پاسارگاد نیز راه اندازی شود.
درادامه این گفتگو دکتر مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس نیز طی سخنانی با بیان اینکه درحال حاضر در اماکن تاریخی فارس مانند تخت جمشید ، ارگ کریم خانی و پاسارگاد راهنمایان گردشگری مستمر هستند گفت : غرفه راهنمای تور صوتی درمجموعه فرهنگی حافظ و ارگ کریم خانی راه اندازی شده و بنا داریم به زودی این غرفه را دیگر اماکن تاریخی استان مانند تخت جمشید و پاسارگاد هم راه اندازی نماییم . دکتر امیری ادامه داد: این راهنمایی تور صوتی به ۶ زبان زنده دنیا به ارایه خدمات به گردشگران می پردازند.

به گفته وی اجرایی این طرح در راستای ایجاد تسهیلات ارایه خدمات بهتر و بروز رسانی اطلاعات به گردشگران که به زبان های آلمانی ، فرانسه ، عربی ، فارسی و ایتالیایی و انگلیسی می باشد .
مدیرکل میراث فرهنگی فارس در ادامه درمرحله بعدی دیگر زبانها خارجی به به مجموعه می شود همچنین دراین غرفه خدمات شامل ارایه بروشور و اینترنت رایگان دراختیار گردشگران قرار خواهد گرفت .
دکتر امیری اضافه کرد: درمرحله بعدی اجرایی این طرح مجموعه جهانی پاسارگاد و مجموعه جهانی تخت جمشید به این سیستم مجهز خواهند شد و نظر به حضور گردشگران فارس در اماکن مذهبی ، در بقاع متبرکه و مساجد تاریخی شیراز همچنین امامزاده علی بن حمزه ( ع) این غرفه راه اندازی می شود
دکتر امیری همچنین گفت : راه اندازی غرفه راهنمایان تور صوت
ی درکنار استقرار راهنمایان گردشگری است و درواقع گردشگران و مسافران به نوعی حق انتخاب دارند که یا از راهنمایان تخصصی مستقر دراین اماکن استفاده کنند و یا از راهنمای تور صوتی برای ارائه خدمات در مکان تاریخی بهره مند شوند.