رسانی

ازسایت خدمات رسانی هنرمندان انجمن هنرهای سنتی استان فارس رونمایی شد

در جلسه هماهنگی معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی فارس، و انجمن هنرهای سنتی فارس از سایت اطلاع رسانی و خدمات رسانی هنرمندان انجمن رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری فارس،صبح روز دوشنبه ۲۹ آبانماه سال جاری، جلسه ای با حضورحیدر علی زاهدیان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی فارس، ملیحه طهماسبی رییس انجمن هنرهای سنتی استان فارس و نمایندگان انجمن هنرمندان استان برگزارشد.

بنابراین گزارش، هدف از تشکیل این نشست، آشنا نمودن هنرمندان درراستای شناساندن ظرفیت های بومی منطقه و معرفی آثار فاخرخود به انجمن برای نمایش در نمایشگاه ها و جشنواره ها بود.

معاون صنایع دستی استان فارس نیز در این جلسه به تعامل و همکاری نمایندگان انجمن هنرهای سنتی شهرستان ها و روسای ادارات میراث در شهرستان تاکید و خواستار تلاش برای جذب سرمایه گذار در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی شد.

وی همچنین به بیان اهمیت برپایی کارگاههای آموزشی در کنار فروشگاههای صنایع دستی پرداخت و خاطر نشان کرد: این امر می تواند به شکوفایی صنایع دستی در کل استان منجر گردد.

گفتنی است در حاشیه این جلسه از سایت اطلاع رسانی و خدمات رسانی هنرمندان انجمن هنرهای سنتی استان به نشانی اینترنتی: www.sonatifars.ir رونمایی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس بر لزوم تبلیغات و بازاریابی گردشگری در ابعاد ملی و بین المللی تاکید کرد و گفت : یکی از ابزارهای تبلیغاتی در حوزه گردشگری ، راه اندازی دفاتر اطلاع رسانی گردشگری در مبادی ورودی استان می باشد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس مصیب امیری در مراسم افتتاح دفتر اطلاع رسانی گردشگری در فرودگاه بین المللی شیراز گفت : دوازدهمین دفتر اطلاع رسانی گردشگری فارس در فرودگاه شیراز با هدف معرفی جاذبه های مذهبی ، تاریخی ، طبیعی و گردشگری استان به صورت کاملاً تخصصی به گردشگران ورودی به فارس در فرودگاه شیراز راه اندازی شده است .
به گفته وی ، در این دفتر به گردشگران اطلاعات کاملی از وضعیت گردشگری استان و همچنین معرفی تاسیسات و موسسات گردشگری فارس در قالب نقشه ، بروشور و کتابچه ارائه می شود .
امیری با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ دفتر اطلاع رسانی گردشگری در سراسر فارس فعال است ، افزود : در اکثر شهرستان های گردشگر پذیر فارس این دفاتر فعال شده است .
مدیر کل میراث فرهنگی فارس ادامه داد : هم اینکه در شهر شیراز ۳ دفتر اطلاع رسانی وجود دارد . همچنین در شهرستان های فسا ، داراب ، سپیدان ، آباده ، نورآباد و مرودشت این دفاتر فعال است .
گفتنی است دوازدهمین دفتر اطلاع رسانی گردشگری فارس با حضور دکتر مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دست و گردشگری کشور در ترمینال خارجی فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز افتتاح شد .

 

اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فارس در چهار حوزه فعالیت گسترده دارد.هر حوزه دارای اطلاعات و داده های رسمی ،ثبت شده ،قابل انتشار و غیر قابل انتشار می باشد.

در زیر اطلاعات مورد نیاز گردشگران و ادارات دولتی دیگر لیست شده است.

حوزه میراث فرهنگیشناسنامه بناهای تاریخی استان در مرکز اسناد
عناوین آثار ثبتی استان
آمار بازدید از اماکن گردشگری
لیست آثار مرمت شده در استان
حوزه گردشگریسفر به فارس
ستاد دائمی تسهیلات سفر استان
دفاتر هدف پیشخوان دولت
مسیرهای گردشگری استان
حوزه سرمایه گذاری روستاهای هدف گردشگری
فهرست مناطق نمونه گردشگری
فهرست مراکز اقامتی گردشگری در دست احداث استان
ضوابط تاسیسات گردشگری
حوزه صنایع دستی

هنرمندان صنعتگر

رشته های صنایع دستی

کارگاه های صنایع دستی

هنرمندان دارای نشان مرغوبیت