به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس امروزچهارشنبه ۴ مرداد ماه ۹۶ سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر خود به استان فارس با همراهی مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ،امین قاسمی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری میراث فرهنگی فارس و کارشناسان این استان،از هتل ۵ ستاره در حال ساخت آسمان بازدید کرد.
این هتل ۵ ستاره در دست ساخت دارای ۲ هزار و ۸۹ مترمربع زیر بنا و پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد است. میزان سرمایه گذاری این پروژه ۲۸۰ میلیاردو ۷۰۰میلیون ریال می باشد. همچنین این هتل دارای ۴۳۰ اتاق با پیش بینی ۹۰۰ تخت و اشتغال زایی ۳۰۰ نفر است.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس درابتدای این نشست، نمایندگان ۷ سازمان مردم نهاد از انجمن فعال بانوان در صنایع دستی و گردشگری،مدیر انجمن میراث فرهنگی شهرستان مرودشت،نماینده انجمن باربد جهرم،دبیر کل انجمن دوستداران حافظ،مدیر انجمن سپید پارس و دبیرخانه فرهنگ جاودن به بیان نقطه نظرات خود از جمله تسهیل روند امور سرمایه گذاری،فراهم نمودن زیرساختهای مناسب در سرمایه گذاری روستایی،اهمیت به مسئله آموزش، رفع مشکلات مالی سمن ها،ساماندهی سازمان های مردم نهاد و … پرداختند.
در ادامه جلسه مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس با مهم دانستن مبحث آموزش به انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش استان و چاپ کتاب برای کودکان تا سنین ۸ سال با عناوین “کودک و صنایع دستی”کودک ومیراث فرهنگی” کودک و گردشگری” اشاره کرد و افزود: همچنین در حوزه صنایع دستی با هدف حمایت از صنعتگران و هنرمندان و فراهم نمودن محلی برای فروش محصولات هنرمندان به زودی نمایشگاه های فصلی صنایع دستی در استان راه اندازی می شود.
وی همچنین یادآور شد : ۳۰ سازمان مردم نهاد فعال در استان وجود دارد و ۳ نشست در ۶ ماه گذشته با اعضای فعال این سمن ها برگزار شده است .
امیری خاطر نشان کرد: این اداره کل از هرگونه پیشنهاد و ایده در ایجاد اشتغال پایدار حوزه گردشگری استقبال و حمایت خواهد کرد.
در ادامه این نشست تخصصی سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری نیز به جمع بندی مطالب پرداخت و گفت: سازمان های مردم نهاد می بایست نقش ایده دهنده و موثر در بهبود فضای کسب و کار صنعت گردشگری ایفا نمایند.
وی افزود :دولت امید، علاقمند به حمایت از سازمان های مردم نهاد است و این سازمان ها مردمی می بایست با فرصت پیش آمده برای فعالترشدن و فرهنگ سازی در ایجادزیر ساختهای تاسیسات گردشگری تلاش مضاعف نمایند.
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی در پایان سمن ها را به دو طیف انتفاعی و غیر انتفاعی تقسیم کرد و اظهار داشت: سمن های غیر انتفاعی که همان سازمان های مردم نهاد هستند، باید حلقه وصلی بین دولت و مردم شوند و بدون توجه به سود و زیان مادی به دنبال انجام کارهای تاثیر گذار در صنعت گردشگری باشند.

معاون رئیس‌جمهوری امروز ٣١ فروردین در ادامه سفرش به استان فارس از چادر عشایری در هتل هما بازدید کرد.


به‌گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، در این چادر عشایری نمایشگاهی از صنایع‌دستی استان فارس برپا شده که زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در بازدید از این نمایشگاه، با مسئول این چادر عشایری به گفت‌وگو پرداخت.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، همچنین قرار است ظهر امروز، در جلسه شورای اداری استان فارس به‌ریاست رئیس‌جمهوری شرکت کند.
معاون گردشگری کشور گفت : طرح استاندارسازی هتل ها و تاسیسات گردشگری استان فارس باید روند اجرایی سریع تری داشته باشد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، مرتضی رحمانی موحد در نشست هم اندیشی فعالین بخش خصوصی گردشگری ، اظهار داشت : استانداردسازی تاسیسات و خدمات گردشگری حق الناس صنعت گردشگری است و هر چه سریعتر باید هتل های استان فارس در پروسه استانداردسازی قرار گیرند .
وی افزود : هتل هایی که در فهرست استاندارد سازی قرار گرفته اند و یا استاندارد شده اند ، نرخ پیشنهادی خود را به جامعه هتلداران استان ارائه دهند تا از براساس دستورالعمل ابلاغی پس از تایید تشکل استانی و تصویب اداره کل استان اجرایی شود .
معاون گردشگری کشور با بیان اینکه آموزش های تخصصی در حوزه گردشگری و صنعت هتلداری باید اجرایی تر شود گفت : آموزش نوعی سرمایه گذاری است و در حوزه گردشگری یک ضرورت به شمار می رود .
وی در این نشست به همبستگی و تعامل نزدیک بین فعالان گردشگری و سازمان بعنوان اعضا یک خانواده تاکید و درخواست نمود دستگاههای دیگر به بهانه های مختلف از مداخله در امور گردشگری کشور پرهیز و رویکرد حمایت و همراهی را بویژه در بخش سرمایه گذاری و توسعه زیرساختها در پیش داشته باشند.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس گفت: هتل آپادانه تخت جمشید با هزینه کرد اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان، بهسازی، احیا و فعال شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس حسن سیادتان شامگاه یکشنبه در آیین افتتاح هتل آپادانا تخت جمشید بیان کرد: هتل آپادانا مجموعه جهانی تخت جمشید در محوطه اصلی و در نزدیکی پلکان تخت جمشید قراردارد که ویژگی مکانی آن، این هتل را به یک هتل منحصر به فرد در دنیا تبدیل کرده است.
وی بابیان اینکه هتل آپادانا تخت جمشید تحت نظارت و مدیریت جامعه هتلداران استان است افزود: این هتل دارای ۱۷ اتاق و ۴۰ تخت است که تمام اتاق های هتل به مجموعه جهانی تخت جشمید مشرف است.
سیادتان اظهارداشت: این هتل دارای یک کافی شاپ در محوطه بیرونی هتل و در نزدیکی درب ورودی این مجموعه، یک کافی شاپ ، یک رستوارن و یک رستوران سنتی در داخل هتل است.
وی با بیان اینکه این هتل متعلق به دوره پهلوی دوم است اضافه کرد: ساختمان این هتل در سال ۱۳۳۲ ساخته شده است که در جامعه هتلداران استان فارس حدود شش ماه عملیات بازسازی این هتل را انجام داده است.
او مرمت، احیا و بهره برداری مطابق با استانداردهای بین المللی در بهسازی این پروژه مد نظر قرار داشت ادامه داد: درجه هتل آپادانای تخت جمشید در گذشته سه ستاره بوده است که در طی مراحل بازسازی، کارهای ارزشمندی بر روی ساختمان و دکوراسیون این هتل انجام شده و هم اینک به عنوان یک هتل بوتیک منحصر به فرد است.
هتل بوتیک به آن دسته از هتل هایی گفته می شود که به خاطر خاص بودن سبک هنری و معماری خود شهره هستند. آنها معمولاً کوچکتر از گراندهتل ها بوده و لوکس بودن هدف اصلی آنها نیست؛ بلکه خود، هدف اصلی بازدید هستند. سیادتان عنوان داشت: هتل آپادانا در باغی به وسعت ۱۰ هزار و ۵۰ متر مربع قرار گرفته که در بهسازی این هتل از کمترین مصالح و آلودگی بصری با طراحی زیبا استفاده شده که بسیار مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی است.
وی گفت: فاز اول این پروژه شامل هتل و رستوران است که افتتاح شد و فاز دوم آن شامل کافی شاپ و رستوران نیز به زودی راه اندازی می شود.
سیادتان افزود: هتل آپادانا تخت جمشید در گذشته و امروز بسیار مورد استقبال گردشگران به ویژه گردشگران خارجی قراردارد که این بیان کننده لزوم ارائه خدمات با کیفیت بسیار مناسب در این هتل است.
گفتنی است هتل آپادانا تخت جمشید از جمله بناهای زیبا و ارزشمند شهر مرودشت است که این بنا متعلق به دوران پهلوی دوم است که در شهر مرودشت فارس و در جوار بنای رفیع تخت جمشید واقع شده است.
تاریخ ساخت این مهمانسرا طبق مدارک موجود در سال ۱۳۳۲ آغاز شده و پس از گذشت دو سال به بهره برداری کامل رسید .
با وجود قدمت کم، فراز و نشیبهای متعددی در روند بهره برداری از این مهمانسرا رخ داده است. در سال ۱۳۴۸ پس از گذشت چهار سال از بهره برداری ، وزارت فرهنگ و هنر وقت به دلایل متعددی تصمیم گرفت تا با تملک هتل آن را از حالت عمومی خارج ساخته و به پایگاهی جهت خدمات رسانی به هیات های تحقیقاتی باستانشناسی تبدیل کند.
بنابر گفته های مردم محلی و مدارک موجود طی برگزاری جشن های دو هزار و ۵۰۰ ساله در سایت تخت جمشید،ضمن آنکه تغییرات اساسی در بنا انجام شد و این مکان به عنوان یکی از پایگاههای اقامتی مهمانان خارجی مورد استفاده قرار گرفته است.
پس از انقلاب اسلامی و تشکیل سازمان میراث فرهنگی، این بنا به تملک سازمان در آمد و همچنین نقش خدماتی و اداری خویش را به جز در دوره کوتاهی پیش از تعطیلی دهه ۷۰ که دوباره به خد
مت عموم مردم در آمد، حفظ کرد.
این بنا در نهایت به دلیل ضعف ساختاری تأسیسات و نیز فقدان تأسیسات زیر بنای لازم جهت رفاه گردشگران و بازدید کنندگان سایت باستانی تخت جمشید تعطیل شد.
وجود پتانسیلهای مناسب جهت توانبخشی و مرمت کالبد مهمانسرا ، مهمترین عاملی بود که مجریان طرح پردیس را بر آن داشت تا در سال ۱۳۷۸ ، با اعمال تغییراتی در طرح و پیش بینی تأسیسات لازم برغم آنکه بنای هتل آپادانا در قیاس با سایر پروژه های طرح از قدمت چندانی برخوردار نیست، آنرا در زمره کارگاه های انتخاب شده به شمار آورده اند.
این بنا در میان باغی به وسعت ده هزار و ۵۰ متر مربع قرارگرفته که در محیط خشک اطراف فضائی مطبوع را برای بازدید کنندگان فراهم می سازد. طرح مهمانسرای آپادانا به گونه ای در نظر گرفته شده بود که رستوران هتل را به دو بخش مجزا و بدون ارتباط مستقیم با یکدیگر تبدیل و از این نظر مجموعه را از نظر سرویس دهی و نگهداری دچار مشکل می ساخت.
از سوی دیگر با توجه به اشراف منظری بازدیدکنندگان تخت جمشید به هتل ، استفاده از مصالح هماهنگ و همرنگ با محیط ،کمترین آلودگی بصری را در سایت تاریخی و مهم و بی نظیر شهر پارسه ایجاد می کند.
عمده تر ین مصالح بکار رفته در بنا، آجر و خشت در جرزها و سنگ تراش خورده است. همچنین سنگهای به کار رفته در محوطه از کوه رحمت،که منبع اصلی ساخت ستون ها و نقش برجسته های موجود در تخت جمشید است، استخراج شده و به کار رفته است.
از دیگر عناصر مهم موجود در محوطه می توان به استخر شنای جلوی مهمانسرا نام برد که در قدیم در خدمت رفاه هیئت های باستان شناسی قرار داشته است. خاطر نشان می شود که این بنای تاریخی پس از پایان مرمت و احیا در قالب طرح پردیس به بهره بردار بخش خصوصی واگذار شده است.
هتل آپادانا تخت جشمید بر روی بستری قرار گرفته که طبق مطالعات باستانشناسی شهر قدیم پارسه با قدمتی بس دیرین در زیر آن قرار دارد.مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با تأکید براینکه فعالیت تمامی هتل ها و تاسیسات و موسسات گردشگری زیر نظر سازمان میراث فرهنگی است گفت : با عنایت به قوانین و ضوابط موجود سازمان میراث فرهنگی ، اتاق اصناف فارس و یا دیگر اتحادیه های حق هیچگونه دخالتی در فعالیت تأسیسات و موسسات گردشگری شامل هتل ها ، مهمانپذیرها ، سفره خانه های سنتی ، مجتمع های خدمات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی ندارد .


دکتر مصیب امیری با اشاره به اظهار نظر نائب رئیس اتاق اصناف مرکز فارس درخصوص ضرورت اخذ پروانه کسب تاسیسات گردشگری استان و پلمب این تأسیسات درصورت عدم پیگیری ازسوی این اتاق تأکید کرد تأسیسات و موسسات گردشگری استان فارس نیاز به اخذ مجوز و پروانه کسب از سوی هیچ اتحادیه ای نداشته و صرفاً پروانه بهره برداری این تاسیسات را سازمان میراث فرهنگی صادر می نماید به گفته وی طبق ماده ۹۰ قانون نظام صنفی تمامی واحدهایی که نسبت به ارائه کالا و خدمات اقدام می نمایند باید از اتحادیه مربوطه پروانه کسب بگیرند اما در تبصره ذیل این قانون صرفاً به قوانین و مشاغل خاص اشاره شده که براساس آن تمامی تاسیسات و موسسات گردشگری شامل قانون خاص بوده و نیاز به اخذ پروانه از اتحادیه ها نمی باشد .
امیری گفت : صدور مجوز نرخ گذاری ، درجه بندی و نظارت برتمامی فعالیت مربوطه به این تأسیسات صرفاً برعهده سازمان میراث فرهنگی است .
مدیرکل میراث فرهنگی فارس همچنین افزود طبق ماده ۷ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی اصلاحیه ۱۳۷۵ مقرر شده صدور و یا تمدید هرگونه مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری و نیز تعلیق و لغو مجوز آن برعهده سازمان میراث فرهنگی باشد و تبصره های بعدی این ماده نیز ضمانت اجرایی قانونی عدم رعایت مقررات را تعیین کرده است .
وی اضافه کرد طبیعی است آیین نامه های ذیل ماده ۷ تمامی جزئیات مربوط به کیفیت صدور پروانه بهره برداری تنظیم امور و شرایط نظارت برفعالیت های گردشگری صریحاً اعلام کرده و براساس آیین نامه ایجاد اصلاح تکمیل و تجهیز بهره برداری و نظارت بر تأسیسات گردشگری مصوب سال ۱۳۸۴ و آیین نامه نظارت مصوب هیأت وزیران پیش بینی کرده است .
امیری افزود : با توجه به صراحت نظر مراجع حقوقی و دستور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در خصوص فصل الخطاب بودن نظر مشورتی اخذ شده از سوی معاونت قوانین مجلس و نظرات حقوقی کمیسیون اقتصادی مجلس و معاونت حقوقی رئیس جمهور و دفتر امور هماهنگی و رفع اختلافات حقوقی دستگاه های اجرایی دال بر مستثنی بودن تاسیسات گردشگری از شمول قانون نظام صنفی و ضرورت اخذ پروانه کسب از سوی نمایندگان سازمان متبوع در جلسه هیئت عالی نظارت سازمان های صنفی کشور موضوع منتفی و تمامی تاسیسات و موسسات گردشگری صرفاً با اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی قادر به ادامه فعالیت هستند .
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با توجه به سوابق موجود در تاریخ ۲۸/۱۰/۹۳ جلسه¬ای با حضور معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، معاون محترم توسعه بازرگانی و قائم مقام محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون محترم گردشگری کشور، مدیرکل محترم حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی، مدیر محترم حقوقی مرکز اصناف کشور و مدیرکل محترم ارزیابی و نظارت بر خدمات گردشگری تشکیل و ضمن طرح مباحث و دیدگاه های اعضاء محترم موارد ذیل مصوب گردید.
۱. با عنایت بر این که، برابر قواعد حقوقی در مقام تعارض بین قوانین عام و خاص، حاکمیت با قانون خاص بوده و قانون عام نمی تواند خاص را نسخ نماید هر چند مؤخر از آن باشد، لذا در مانحن فیه قانون توسعه ایرانگردی و جهانگردی چون قانون خاص می باشد، لذا به قوت و اعتبار خود باقیست.
از طرفی برابر تبصره ۲ قانون نظام صنفی، فعالیت های کسبی که دارای قانون خاص هستند، از حاکمیت قانون نظام صنفی مستثنی می باشند.
۲. ماده ۷ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی اصلاحی ۱۳۷۵ مقرر می دارد صدور و یا تمدید هرگونه مجوز تأسیس و ایجاد تأسیسات گردشگری و نیز تعلیق و لغو آن برعهده سازمان میراث فرهنگی بوده و تبصره های بعدی این ماده نیز ضمانت اجرای قانونی عدم رعایت مقررات را تعیین نموده است.
۳. تبصره ۶ ماده ۷ قانون فوق الذکر، سایر جزییات مربوط به کیفیت صدور پروانه بهره برداری، تنظیم امور و شرایط نظارت بر فعالیت های گردشگری را صریحاً به آیین نامه اجرایی ارجاع داده است که متعاقب همین حکم، آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، تجهیز، بهره برداری و نظارت بر تأسیسات گردشگری مصوب ۱۳۸۴ و آیین نامه نظارت مصوب هیأت محترم وزیران را در آن پیش بینی نموده است.
۴. ماده ۸ قانون، اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه صنعت ایرانگردی و جهانگردی را به عهده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محول نموده است.
۵. با توجه به بند ۱۸ قانون، اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه صنعت ایرانگردی و جهانگردی برعهده سازمان میراث فرهنگی می باشد.
۶. تعریفی که تبصره ماده ۲ قانون نظام صنفی مصوب سال ۱۳۹۲ از«قانون خاص» ارائه داده است عبارت از آن که براساس آن نحوه صدور مجوز فعالیت، تنظیم و تنسیق امور واحدهای ذیربط، نظارت و بازرسی به صراحت معین می شود، جملگی این امور در مواد قانونی فوق الاشاره مورد تصریح قرار گرفته و یا به واسطه تصریح در متن قانون به آیین نامه اجرایی ارجاع گردیده است.
۷. از سوی دیگر توجه به ماهیت متفاوت و ویژگی های خاص فعالیت های گردشگری که مبتنی بر خدمات انسان محور آن هم بر پایه جلب حداکثر رضایت مندی مشتری بنا گردیده و لزوماً ارائه خدمات در این حوزه تفاوت اساسی با سایر مشاغل عمومی داشته و با رعایت اصول و کدهای اخلاقی و استانداردهای بین¬المللی و منطقه¬ای همراه می¬باشد قطعاً ملاحظات رضایتمندانه هدف اصلی می¬باشد.
۸. رویکرد حمایتی و تشویقی دولت از فعالان این حوزه در افزایش جذب گردشگر و ارتقاء درآمدهای غیرنفتی و افزایش فعالیت های اشتغال آفرینی در این حوزه کاملاً تخصصی بوده و متولی آن صرفاً سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد.
۹. نهایتاً مصالح عمومی کشور مترتب بر این تفسیر و ضرورت توسعه فعالیت های این صنعت با هدف افزایش رونق اقتصادی و اشتغال پایدار، هر تفسیر دیگری مغایر با این تفسیر مباین با مصالح عمومی کشور تلقی شده و برخلاف جهت گیری های اقتصاد مقاومتی و به معنای توسعه موانع غیر ضرور در مسیر توسعه فعالیت های اقتصادی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری می باشد.
۱۰. مراتب فوق از سوی اعضاء محترم جلسه مصوب و مقرر گردید به جهت شفاف سازی و اخذ نظارت قانونی موضوع مورد اختلاف به مجلس محترم شورای اسلامی ارائه و نهایتاً فصل الخطاب بودن نظر مشورتی اخذ شده از سوی معاونت محترم قوانین مجلس و نظرات حقوقی سایر مراجع ذیربط نظیر کمیسیون اقتصادی مجلس، معاونت محترم حقوقی ریاست جمهوری و دفتر امور هماهنگی و رفع اختلافات حقوقی دستگاه های اجرایی دال بر مستنثنی بودن تأسیسات گردشگری از شمول قانون نظام صنفی و ضرورت اخذ پروانه کسب از سوی نمایندگان سازمان متبوع در جلسه هیأت عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور مطرح گردید.
۱۱. علیهذا، با عنایت به صراحت نظر مراجع حقوقی مورد استعلام مبنی بر عدم شمول قانون نظام منفی بر تأسیسات گردشگری کمافی سابق براساس قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی و آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری مصوب ۴/۶/۱۳۹۴ هیأت محترم وزیران و سایر قوانین و مقررات صنعت گردشگری صورت پذیرفته، دخالت اتاق اصناف و اتحادیه های تابعه در امور تأسیسات و مؤسسات گردشگری غیرقانونی می باشد و پیگرد قانونی دارد.
۱۲. در این خصوص نامه شماره ۵۳۱۵/۹۵۲۱۰۰ مورخ ۱۲/۲/۹۵ معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و مستندات پیوست به شرح ذیل فصل الخطاب بوده و لازم الاجرا می باشد.
الف: نامه شماره ۸۱۵۹۳/۴۲/د مورخ ۱۳/۱۱/۹۴ رئیس محترم کمیسیون اقتصادی مجلس محترم شورای اسلامی
ب: نامه شماره ۴۲۰۹۳/۶۰ مورخ ۱۳/۲/۹۴ وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت
ج: نامه شماره ۶۰۵۳۳/۲۶۸۴۷ مورخ ۲۵/۵/۹۴ معاون محترم حقوقی رئیس جمهور
د: نامه شماره ۶۷۳۶۳ مورخ ۱/۱۲/۹۴ معاون محترم قوانین مجلس شورای اسلامی
صبح دیروز ، یکی از طبقات اضافه هتل آسمان شیراز تخریب شد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با پی گیری های اداره کل میراث فرهنگی فارس و حکم قضایی هتل آسمان شیراز توسط شهرداری تخریب شد .
روز گذشته یکی از طبقات هتل آسمان شیراز که در حریم ب
صری ارگ کریم خانی در حال ساخت است توسط شهرداری تخریب شد . همچنین قرار است به زودی یکی دیگر از طبقات اضافه این هتل نیز تخریب گردد .
گفتنی است هتل آسمان در نزدیکی ارگ کریم خانی در حال ساخت است که ارتفاع بیش از حد آن حریم بصری ارگ کریم خانی شیراز و محور زندیه این شهر را مخدوش کرده است و مانعی برای ثبت محور زندیه شیراز در فهرست میراث جهانی بود که در حال حاضر با جکم قضایی دو طبقه اضافه از این هتل باید تخریب گردد .


 

 

رئیس جامعه هتلداران فارس درصد از اشغال ۹۵ درصدی ظرفیت هتل‌های این استان تا ۱۵ خردادماه خبر داد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس حسن سیادتان گفت : این میزان ظرفیت هتل‌های استان را گردشگران داخلی و خارجی تا ۱۵ خرداد رزرو کرده اند. وی افزود: ازاین میزان ظرفیت رزرو شده هتل های فارس ، گردشگران خارجی سهم ۷۰ درصدی را به خود اختصاص داده اند.
به گفته رئیس جامعه هتلداران فارس از ۶۹ هتل فعال در استان ۵۰ هتل در شهر شیراز است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : در ایام دهه پر فروغ فجر تمامی هتل های استان فارس به مهمانان و گردشگران ورودی به این استان تخفیف ۱۰ تا ۳۰ درصدی می دهند .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، سید موید محسن نژاد با بیان اینکه نزدیک به ۲۰۰ واحد اقامتی و هتل در استان فارس وجود دارد افزود : در حال حاضر ۱۹ هتل ۳ و ۴ و ۵ ستاره در فارس در حال ساخت است که طبق برنامه ریزی ها ۲ تا ۳ سال دیگر این واحدهای اقامتی به بهره برداری می رسند .
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس افزود : در حال حاضر سهم فارس از مدت اقامت شب گردشگران به ۵/۲ شب اقامت می رسد که با توجه به قرار گرفتن در دوره پسا تحریم و افزایش ورودی گردشگران خارجی به کشور و به تبع آن استان فارس همچنین افزایش واحدهای اقامتی و ارایه خدمات مطلوبتر به گردشگران امید است بتوانیم در برنامه های کوتاه مدت این به ۳ شب اقامت برسد .
به گفته وی ، در برنامه های بلند مدت نیز اقامت شب گردشگران در فارس باید به ۵ روز برسد .
وی در ادامه گفت : طبق آمارهای ارایه شده در سال ۹۴ ورودی گردشگران به استان فارس با افزایش ۶ درصدی همراه بوده است .مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : استاندارد سازی هتل های استان فارس آغاز شده و امیدواریم خدمات ارایه شده در این مراکز اقامتی پس از اجرای طرح مطلوب تر گردد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس دکتر مصیب امیری در دیدار با رئیس جامعه هتلداران استان فارس با اشاره به افزایش نرخ هتل ها گفت : طبق قوانین موجود نظارت بر نرخ گذاری هتل ها بر عهده سازمان میراث فرهنگی است و انتظار داریم با افزایش نرخ ها خدمات مطلوب تری هم به گردشگران ارایه شود .
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با مثبت ارزیابی کردن فعالیت ها و خدمات ارایه شده در هتل ها و مراکز اقامتی استان بر لزوم افزایش تعداد این واحدها در سراسر استان فارس به خصوص شهرستانهایی که مقصد گردشگران هستند تاکید کرد .
دکتر امیری در ادامه اضافه کرد : هتل های فارس در طول سال به خصوص مناسبت های مختلف تخفیف های ویژه ای را به مسافران و گردشگران می دهند که این موضوع در جذب گردشگر و ماندگاری بیشتر آنها در استان تاثیر به سزایی دارد .
وی با بیان اینکه افزایش نرخ هتل ها در فارس با توجه به تخفیف ها تاثیری بر ظرفیت و یا اشغال آنها ندارد افزود : به طور متوسط ضریب اشغال هتل های استان فارس در طول سال به ۵۵ درصد می رسد و این در حالی است که در ایام نوروز و پیک سفر این ظرفیت ۹۰ درصد می باشد .
در ادامه این دیدار سید حسن سیادتان رئیس جامعه هتلداران استان فارس نیز طی سخنانی با تاکید بر اینکه هم اینک افزایش نرخ هتل ها یک ضرورت است ، گفت : به طور حتم با افزایش نرخ ها نوع خدمات نیز تغییر خواهد کرد و این در حالی است که طی ۲ سال گذشته نرخ هتل ها افزایش نداشته است .
به گفته وی با توجه به تورم موجود و افزایش اقلام خدماتی و مصرفی در هتل ها این افزایش نرخ بسیار ناچیز است .
سیادتان در ادامه به تخفیف هتل های استان در ایام دهه فجر اشاره کرد و گفت : طبق برنامه ریزی های به عمل آمده هتل های استان فارس همزمان با فرا رسیدن دهه مبارکه فجر به مسافران ورودی بین ۱۰ تا ۳۰ درصد تخفیف می دهند .
سیادتان ادامه داد : ارایه تخفیف های واحدهای اقامتی در طول سال به غیر از ایام نوروز تا سقف ۳۰ درصد نیز اعمال می شود .

همزمان با روز جهانی جهانگردی چهاردهمین هتل آپارتمان فارس به بهره برداری رسید .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی جهانگردی امروز ۵ مهرماه چهاردهمین هتل آپارتمان فارس در شهرستان فراشبند به بهره برداری رسید .
بنابراین گزارش این هتل آپارتمان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی صبح امروز افتتاح شد و به بهره برداری رسید .
بنابراین گزارش هتل آپارتمان الماس شهر با زیر بنای ۲ هزار و ۳۴۷ مترمربع و با سرمایه گذاری نزدیک به دو ملیلیارد تومان در ۶ طبقه طی دو سال در شهر فراشبند ساخته شده است و هم اکنون به بهره برداری رسیده است .
گفتنی است در استان فارس ۵۵ هتل ، ۱۴ هتل آپارتمان و ۱۳۵ مهمانپذیر فعال است .


معاون اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس تاکید کرد : هنرهای سنتی و صنایع دستی بومی استان فارس باید در تمامی مراکز اقامتی و گردشگری استان معرفی شود .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری فارس زهرا الحمدی با بیان اینکه ۱۲۰ رشته صنایع دستی در این استان شناسایی شده است ، افزود : هم اینک ۸۰ رشته از این هنرهای سنتی در فارس فعال است .
معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی استان فارس به ضرورت معرفی صحیح این هنرها اشاره کرد و گفت : کاربردی کردن صنایع دستی و معرفی اصولی و درست این تولیدات موجب تقویت این حوزه می شود . همچنین در تلاشیم تا هنرهای منسوخ شده این استان را شناسایی و احیا کنیم .
الحمدی برگزاری نمایشگاه ها و بازارهای فروش و عرضه محصولات و تولیدات هنرمندان صنایع دتسی را یکی از برنامه های ارزشمند برای معرفی هنرهای سنتی استان برشمرد و افزود : طبق برنامه ریزی های انجام شده و با حمایت و همکاری جامعه هتلداران فارس مقرر شد در هتل های ۴ و ۵ ستاره استان ، فضایی در اختیار هنرمندان صنایع دستی قرار گیرد تا این هنرهای اصیل و بومی با حضور هنرمندان به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود .
به گفته وی : هنرهای اصیل ، فاخر و بومی استان در قالب ورک شاپ یا تولید زنده محصولات در هتل ها و مراکز اقامتی به گردشگران عرضه خواهد شد که با این اقدام ، گردشگران از نزدیک با نحوه ساخت و تولید هنرهای دستی استان آشنا می شوند .
الحمدی با بیان اینکه بسیاری از هنرهای اصیل فارس می تواند در مراکز اقامتی به خصوص هتل های ۴ و ۵ ستاره استان جنبه کاربردی داشته باشد ، افزود : در تزئینات هتل ها می توان از هنرهایی چون کاشی کاری ، چوب و مس استفاده کرد که در حال حاضر کمتر هتلی در استان است که از این هنرها بهره مند شده .
وی با تاکید بر اینکه ردپای هنرهای سنتی و صنایع دستی بومی فارس باید در هتل ها و مراکز اقامتی گردشگری استان دیده شود گفت : هم اکنون آشناسازی گردشگران با هنرهای سنتی استان یک ضرورت به شمار می رود و امید است با معرفی درست این هنرهای شاهد رونق اقتصادی صنایع دستی استان باشیم .


۱۴۰ میلیارد تومان برای احداث ۱۶ واحد اقامتی و هتل در استان فارس به بخش خصوصی اختصاص داده می‌شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس رئیس‌جمهوری در اجتماع بزرگ مردم استان فارس در شیراز، رونق بخش گردشگری را مورد تاکید قرار داد و گفت : در زمینه گردشگری برای فارس برنامه داریم و آن را تقویت می کنیم ، توسعه گردشگری وضع اقتصادی ما را متحول می کند و بیکاری را مهار می کند .
روحانی ادامه داد: ۱۴۰ میلیارد تومان به بخش خصوصی برای احداث ۱۶ واحد اقامتی و هتل دراین استان اختصاص داده می شود که این واحدهای اقامتی در سال ۹۴ و ۹۵ تکمیل می شود .
رئیس جمهوری یادآور شد: احداث شش موزه در استان فارس در سال ۹۴ و ۹۵ صورت می گیرد.
وی یادآور شد: همچنین کار فاینانس لازم برای خط دو مترو شیراز به مبلغ ۴۵۰ میلیون دلاردر نظر گرفته شده است .
روحانی با اشاره به وجود آثار باستانی متعدد در استان فارس، خاطرنشان کرد: آثاری که مایه فخر ملت ایران است و همچنین آثار تمدنی و معماری فرزندان این مرز و بوم در قرن‌های پیش امروز در تخت جمشید و پاسارگاد برای مردم به یادگار مانده است.
رئیس جمهور با بیان این‌که بزرگان استان فارس را پایتخت همه عاشقان زبان فارسی قرار داده‌اند، گفت: از شبه جزیره هند تا آسیای صغیر و نیز از سواحل خلیج فارس تا دشت‌های آسیای میانه و همه عاشقان زبان قند فارسی، شیراز و فارس را پایتخت فرهنگ خود می‌دانند.
رئیس جمهور با بیان این‌که در این سرزمین شهریاران سخن یعنی سعدی و حافظ در قرون میانی رنسانس بزرگ فکری و معنوی را به وجود آوردند، خاطرنشان کرد: سعدی و حافظ نه تنها پاسداران زبان پارسی و ادب و فرهنگ بودند، بلکه دین، زندگی و راه سیاست داخلی و خارجی را به ما آموختند و حافظ شیرین سخن که گفت “آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است، با دوستان مروت با دشمنان مدارا” ، خط سیاست داخلی و خارجی ما را ترسیم کرد.
وی با تأکید بر این‌که با دوستان مروت خطی در داخل این سرزمین است و به معنای همدلی و همزبانی است،‌ گفت: امسال سال وحدت، برادری و دوستی و محبت است و سال انسجام ملی به ویژه در شیراز و فارس است.
روحانی همچنین اظهار کرد: اعتدال بهار در بهار شیراز بهتر مأنوس است و اعتدال خلق و خوی ایرانیان نیز در شیراز بهتر هویداست.
وی با تأکید بر اینکه شیراز شهر صفا و برادری و احترام به بزرگان و شهیدان است، گفت: شیراز، معلم بزرگ استاد علامه مطهری را دوست دارد.
روحانی تصریح کرد: منطق دولت تدبیر و امید با همه جهانیان با دوستان مروت و با دشمنان مدارا است.هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس ، تولیدات و محصولات خود را در دومین دوره بین المللی آموزشی اعمال جراحی رینو پلاستی و اندسکوپی سینوس معرفی کردند .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری یکی از برنامه های جانبی این سمینار بین المللی آموزشی که از ۲۵ تا ۲۸ فروردین ماه در هتل همای شیراز برگزار می شود نمایش و معرفی تولیدات صنایع دستی فارس است .
در این سمینار در قالب سه غرفه تخصصی ، هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس به نمایش در آمده که این برنامه با همکاری اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان فارس اجرا شده است .

در قالب این غرفه ها هنرمندان به فروش و معرفی محصولات و تولیدات خود می پردازند . همچنین به صورت زنده محصولات خود را در معرض دید عموم قرار دادند .

 

اولین قطار هتل گردشگران اروپایی با ۶۵ گردشگر خارجی از صبح جمعه وارد استان فارس شدند و مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.


مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت : این گردشگران برای نخستین بار از مسیر ریلی و با هتل قطار از کشور ترکیه وارد کشور ایران شدند و بعد از گذر از شهرهای تبریز، زنجان ،کرج ، اصفهان و یزد وارد استان فارس و سعادت شهر مرکز شهرستان پاسارگادشدند.
محمد کاظم بهادری پور افزود: این گروه از گردشگران که به مدت دو روز در استان فارس اقامت دارند در بدو ورود در شهرستان پاسارگاد مورد استقبال مسئولین اداره میراث فرهنگی فارس ، راه آهن فارس ، فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان پاسارگاد قرار گرفتند و طی برنامه ای هنری با آیینن های بومی و محلی و فرهنگ عشایر استان آشنا شدند .
وی بیان کرد : این گردشگران اروپایی بعد از آن از مجموعه های تاریخی پاسارگاد ،نقش رستم و تخت جمشید بازدید و با تاریخ و تمدن استان فارس آشنا شدند.
بهادری پور افزود: گروه مذکور شب گذشته از حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و باغ جهان نما بازدید و در شیراز اقامت کردند.
وی اضافه کرد : همچنین در روز دوم حضور خود در استان فارس از مکان های تاریخی و فرهنگی شهر شیراز از جمله آرامگاه حافظ مجموعه زندیه ، مسجد نصیر الملک ، ارگ کریم خانی ، موزه پارس ، مسجد وکیل دیدن خواهند کردو بعد از ظهر شیراز را ترک می کنند.
بهادری ادامه داد : چهار گروه از گردشگران اروپادر قالب دو تور مسافرتی با هتل قطار به استان فارس سفر کنند که تور بعدی ۱۴ مهرماه جاری وارد استان فارس می شود .

 

فهرست مشخصات هتل آپارتمان های استان فارس سال۱۳۹۵

ردیف

نام و کدشناسایی

درجه و گروه

سال تاسیس

تعداد آپارتمان

نام مدیر

کد/تلفن

آدرس

۱

جام جم

۳T

۱۳۸۱

۲۸ واحد ۳ خوابه

علی سجادیان

۳۲۳۰۴۰۰۳-۳۲۳۰۹۰۷۲
۳۲۳۰۲۸۴۶

خیابان رودکی- کوچه ایزدی

۲

هدیش

۳B

۱۳۸۲

۲۰ واحد ۲ خوابه و ۱۰ واحد ۱ خوابه


محمد رضا عبدلیانپور

۳۲۳۵۱۹۸۸-۳۲۳۰۲۹۴۹
۳۲۳۵۳۶۳۰

خ رودکی

۳

خانه سبز

۱T

۱۳۷۹

۶ واحد ۲ خوابه و ۳ واحد ۳ خوابه

حسین خاکسار

/۳۲۲۷۴۰۲۱

خ حدادی

۴

سریر

۱A

۱۳۸۲

۴ واحد ۲ خوابه

کاظم ملک جمشیدی

۳۶۲۷۸۳۲۲

ابتدای قدوسی غربی

۵

شمس

۱C

۱۳۸۵

۱۵واحد ۳خوابه -۲۰واحد۲خوابه – ۱۰ واحد ۱ خوابه

مجید میرشمس

۳۲۲۴۳۱۵۵-۳۲۲۴۳۱۶۶

فلکه دروازه اصفهان، ابتدای خیابان حافظ جنوبی

۶

پارمیس

۱T

۱۳۸۶

۱۲واحد آپارتمان

۳۲۲۴۷۵۳۵-۳۲۲۴۷۵۳۸

خیابان پیروزی

۷

تچر

۲C

۱۳۸۸

۱۲ واحد یک خوابه

حسین فروزان 

۳۲۳۵۹۱۶۹

خیابان فردوسی – روبروی مخابرات فردوسی

۸

کاخ

۲C

۱۳۸۸

۱۸ واحد دوخوابه – ۶ واحد یک خوابه

عبدالکریم مردانی 

۳۲۳۴۰۷۶۳

۳۲۳۴۰۷۶۶

۳۲۳۴۶۱۳۰

خیابان زند – روبروی انوری – کوچه دژبان (کوچه جنب هتل ارم)

۹

آرین

۲T

۱۳۹۱

۳۲۳۱۶۳۲۲
۳۲۳۱۴۹۶۵
۳۲۳۱۶۴۴۲

.فردوسی-روبروی ساختمان مخابرات

۱۰

جهان نما

۲

محمد امین نیک منش

۳۲۲۸۸۱۲۲

شیراز ، میدان قائم، بولوار هجرت، خیابان جاوید، پلاک ۱۹

۱۱

رز ریحان

۲

غضنفر محمدی فرد

۳۷۳۲۸۸۸۱

شیراز ـ بولوار گلستان ـ نرسیده به خیابان شهید محمدیان فرد

۱۲

آرتاکن

۱T

۱۳۹۳

۱۲ واحد دو خوابه

بهروز اختیاری اردکانی

۰۷۱-۳۶۷۲۵۱۶۱/۶۷

شهرستان سپیدان-شهر اردکان- میدان آرتاکن -روبروی اداره هواشناسی

۱۳

الماس شهر

۲

محمودرحمانی

۳۸۷۵۷۵۷۰

فراشبند ـ میدان آبپا ـ نبش خیابان شهید باقری نژاد

۱۴

آویژه

۱

امین کاوه

۵۳۳۱۶۴۷۴

فسا ـ خیابان امامخمینی

۱۵

نگاه حافظیه

۱

عبدالرضا خضری

۵۲۷۲۸۰۴۳

لامرد ـ خیابان ۱۵ خرداد ـ میدان شهداء

۱۶

قصر

۱A

۱۳۸۵

۱۰واحد آپارتمان

محسن اکبریان

۰۷۸۲-۵۲۲۳۰۸۱-۴

لامرد، بولوار شاهد

۱۷

کیان

۱T

۱۳۸۶

۷ واحد آپارتمان

همت اله حبیبی

۳۷۵۲۴۲۳۱

اقلید

۱۸

لیدوما

۱T

۱۳۸۶

۱۲واحد آپارتمان

ابراهیم لشکری

۳۷۲۲۴۲۲۷
۰۷۲۲۴۲۳۳۰۰۶

نورآباد، جاده اسکان عشایر

 

برای کسب اطلاعات بیشتر  به  روی سامانه رزرواسیون همراه هتل یا هتل آنلاین کلیک کنید.

ردیف

نوع واحد

نام واحد

سال بهره برداری

شهر

ستاره

نشانی

شماره تلفن

۱

هتل

هما

۱۳۵۰

شیراز

۵

شیراز ـ خیابان مشکین فام

۳۲۲۸۸۰۰۰

۲

هتل

چمران

۱۳۸۸

شیراز

۵

شیراز ـ بولوار چمران

۳۶۲۶۲۰۰۰

۳

هتل

شیراز

۱۳۹۲

شیراز

۵

شیراز ـ دروازه قرآن

۳۲۲۷۴۸۲۰

۴

هتل

زندیه

۱۳۹۴

شیراز

۵

شیراز ـ خیابان هجرت

۳۲۲۳۷۲۵۴

۵

هتل

پارس

۱۳۸۱

شیراز

۴ممتاز

شیراز ـ خیابان زند

۳۲۳۰۶۷۱۳

۶

هتل

پرسپولیس

۱۳۸۴

شیراز

۴ممتاز

شیراز ـ حدفاصل چهار راه حافظ و میدان قائم

۳۲۲۷۱۲۸۰

۷

هتل

ستارگان

۱۳۹۰

شیراز

۴

شیراز ـ بولوار آزادی ـ کوچه ۲۱

۳۲۲۷۶۱۰۰

۸

هتل

پارک

۱۳۳۸

شیراز

۴

شیراز ـ بولوار زند ـ خیابان سعدی

۳۲۲۲۱۴۲۶

۹

هتل

جام جم

۱۳۸۷

شیراز

۴

شیراز ـ خیابان رودکی

۳۲۳۰۴۰۰۳

۱۰

هتل

پارک سعدی

۱۳۸۶

شیراز

۴

شیراز ـ خیابان قرآن

۳۲۲۷۴۹۰۱

۱۱

هتل

الیزه

۱۳۹۳

شیراز

۴

شیراز ـ خیابان معالی آباد ـ خیابان پزشکان

۳۶۲۳۸۸۹۰

۱۲

هتل

رویال

۱۳۹۳

شیراز

۴

شیراز ـ میدان ابوالکلام

۳۲۲۷۴۳۵۷

۱۳

هتل

ریوبرزن

۱۳۷۹

شیراز

۳ممتاز

شیراز ـ خیابان رودکی

۳۲۲۴۷۱۸۲

۱۴

هتل

پارسیان

۱۳۷۱

شیراز

۳ممتاز

شیراز ـ خیابان رودکی

۳۲۳۳۰۰۰۰

۱۵

هتل

پارسه

۱۳۸۳

شیراز

۳ممتاز

شیراز ـ خیابان ۲۲ بهمن

۳۲۲۲۶۶۰۰

۱۶

هتل

آپاداناشیراز

۱۳۶۹

شیراز

۳ممتاز

شیراز ـ خیابان انوری ـ خیابان اهلی

۳۲۳۰۱۳۳۶

۱۷

هتل

ارم

۱۳۶۴

شیراز

۳

شیراز ـ خیابان زند ـ روبروی خیابان انوری

۳۲۳۳۵۲۹۲

۱۸

هتل

کریمخان

۱۳۹۳

شیراز

۳

شیراز ـ خیابان رودکی

۳۲۲۲۸۱۰۷

۱۹

هتل

تالار

۱۳۶۲

شیراز

۳

شیراز ـ خیابان فردوسی ـ سه راه پل حر

۳۲۲۴۵۵۴۴

۲۰

هتل

ملاصدرا

۱۳۸۸

شیراز

۳

شیراز ـ خیابان حائری

۳۲۳۳۷۱۹۲

۲۱

هتل

جهانگردی شیراز

۱۳۷۵

شیراز

۳

شیراز ـ ابتدای بولوار نصر

۳۷۳۲۲۴۱۱

۲۲

هتل

اطلس

ا

شیراز

۳

شیراز ـ حدفاصل چهار راه حافظ و میدان قائم

۳۲۲۸۸۲۳۱

۲۳

هتل

حافظ

۱۳۸۲

شیراز

۲ممتاز

شیراز ـ خیابان هجرت

۳۲۲۴۰۷۰۱

۲۴

هتل

کوثر

۱۳۶۸

شیراز

۲ممتاز

شیراز ـ بولوار زند

۳۲۳۳۵۷۲۴

۲۵

هتل

ارگ

۱۳۷۰

شیراز

۲ممتاز

شیراز ـ خیابان تختی

۳۲۲۲۲۸۸۹

۲۶

هتل

رودکی

۱۳۵۹

شیراز

۲ممتاز

شیراز ـ خیابان رودکی

۳۲۲۲۹۵۹۴

۲۷

هتل

نیایش

۱۳۸۸

شیراز

۲ممتاز

شیراز ـ سه راه نمازی ـ کوچه کلانتری عباسی

۳۲۲۳۳۶۲۲

۲۸

هتل

آریانا

۱۳۷۷

شیراز

۲

شیراز ـ خیابان انوری ـ خیابان اهلی

۳۲۳۳۳۷۷۰

۲۹

هتل

لطفعلیخان

۱۳۸۳

شیراز

۲

شیراز ـ خیابان لطفعلیخان

۳۲۲۴۶۳۸۲

۳۰

هتل

صدرا

۱۳۷۴

شیراز

۲

شیراز ـ خیابان رودکی

۳۲۲۲۴۷۴۰

۳۱

هتل

داریوش

۱۳۱۲

شیراز

۲

شیراز ـ خیابان توحید

۳۲۲۴۳۲۱۰

۳۲

هتل

آناهیتا

۱۳۸۱

شیراز

۲

شیراز ـ میدان ولی عصر

۳۲۲۴۸۸۲۶

۳۳

هتل

نصیرالملک

۱۳۹۵

شیراز

۲

شیراز ـ چهارراه شاهزاده قاسم

۳۷۳۶۸۷۶۸

۳۴

هتل

ساسان

۱۳۷۵

شیراز

۱ممتاز

شیراز ـ خیابان انوری

۳۲۳۳۷۸۳۰

۳۵

هتل

فارس

۱۳۶۴

شیراز

۱ممتاز

شیراز -خیابان پیروزی

۳۲۲۲۶۶۵۹

۳۶

اقامتگاه سنتی

پرهامی

۱۳۹۵

شیراز

۱ممتاز

شیراز ـ خیابان لطفعلی خان ـ ضلع مقابل مسجد نصیرالملک

۳۲۲۳۲۰۱۵

۳۷

اقامتگاه سنتی

گلشن

۱۳۹۰

شیراز

۱ممتاز

شیراز ـ بولوار لطفعلیخان ـ کوچه ۳۵

۳۲۲۲۰۷۱۵

۳۸

هتل

پولادکف

۱۳۹۱

سپیدان

۴

سپیدان ـ کیلومتر ۱۵ محور سپیدان ـ روستای کمهر

—-

۳۹

هتل

جهانگردی  تخت جمشید

۱۳۸۲

مرودشت

۳

جاده مرودشت ـ تخت جمشید

۴۳۴۰۴۰۰۱

۴۰

هتل

آپادانا تخت جمشید

۱۳۸۶

مرودشت

۳

تخت جمشید

۴۳۳۴۱۵۵۰

۴۱

هتل

نقش شاپور

۱۳۸۸

داراب

۳

داراب ـ بولوار دانشجو

۵۳۵۶۲۴۷۰

۴۲

هتل

جهانگردی لارستان

۱۳۵۳

لارستان

۳

لارستان ـ شهر جدید ـ بولوار جمهوری

۵۲۲۴۱۲۷۱

۴۳

هتل

صبا

خنج

۳

خنج ـ بولوار خاتم الانبیاء

۴۴

هتل

پاسارگاد

۱۳۹۱

جهرم

۲

جهرم ـ میدان چمران ـ جنب بانک چمران

۵۴۴۴۰۰۳۶

۴۵

هتل

لاله

۱۳۵۵

آباده

۲ممتاز

آباده

۴۴۳۳۳۳۲۰

۴۶

هتل

جهانگردی فسا

۱۳۵۰

فسا

۲

فسا ـ بولوار شهید بهشتی

۵۳۳۳۴۴۴۸

۴۷

هتل

نای ذی

۱۳۹۳

نی ریز

۲

نی ریز-خ. طالقانی-نبش بولوار دانش

۵۲۳۳۹۹۹۹

۴۸

هتل

فردیس

۱۳۸۸

ارسنجان

۲

ارسنجان ـ بولوار امام رضا ـ جنب بانک بزرگ شهر

۴۳۵۲۸۶۸۱

۴۹

هتل

جهانگردی فیروزاباد

۱۳۵۲

فیروزاباد

۲

فیروزاباد-خیابان امام خمینی ـ نبش میدان گاز

۳۸۷۲۲۶۹۹

۵۰

هتل

شهرداری اقلید

۱۳۷۶

اقلید

۱ممتاز

اقلید

۵۱

هتل

شهرداری آباده

۱۳۱۶

آباده

۱

آباده

۴۴۳۳۲۴۲۱

۵۲

هتل

جهانگردی استهبان

۱۳۴۹

استهبان

۱

استهبان

۵۳۲۲۵۴۹۰

۵۳

مجتمع اقامتی

پارسیکا

۱۳۹۰

رستم

۱

رستم ـ شهر مصیری ـ بولوار جمهوری ـ کوچه

۴۲۶۴۲۴۵۷