آیین گشایش نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ در بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، صبح یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ در شیراز و با حضور معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، مدیر کل میراث فرهنگی استان، رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر افتتاح شد.
بنابراین گزارش، در این نگارخانه دوره های آموزش صنایع دستی و هنرهای تجسمی با همکاری اساتید برجسته استانی و کشوری، همایش و نشستهای اهالی فرهنگ و هنر ونمایشگاه ها و حراج هنری برگزار می شود.
همچنین در این مجموعه دائمی واقع در خیابان خلد برین که زمینه اشتغال ۱۵ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را توسط علی تعبدی استاد و هنرمند کاشی هفت رنگ فراهم آورده است، محصولات صنایع دستی با رویکرد حمایت از کالای ایرانی آموزش، تولید و عرضه می شود.

دومین نشست از سلسله نشست های “کافه کار آفرینی گردشگری” به همت انجمن علمی مدیریت جهانگردی و هتلداری دانشگاه شیراز با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس برگزار شد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس این سلسله نشست ها که چندی ست با رویکرد آشنا سازی دانشجویان رشته های مدیریت جهانگردی و مدیریت هتلداری با افراد موفق در حوزه های مختلف صنعت گردشگری آغاز به کار کرده است ، با هدف زمینه سازی ایجاد پیوند میان دانشگاه و بخش خصوصی و دولتی گردشگری استان، دومین نشست خود را با محوریت “گردشگری خوراک و نوشیدنی” در حالی برگزار نمود، که دکتر محسن عامری مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه گردشگری، به نمایندگی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و محمدحسین حسن پور، مدیریت مجموعه رستوران های هفت خوان و فعال بخش خصوصی گردشگری به عنوان میهمانان در این نشست حضور داشتند.
بنابراین گزارش در این نشست که در محل سالن کنفرانس دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی دانشگاه شیراز برگزار شد ، ظرفیت های کارآفرینی در حوزه گردشگری خوراک و نوشیدنی توسط میهمانان مدعو تبیین شد و سپس دانشجویان در جلسه پرسش و پاسخ نسبت به طرح سوالات خود اقدام کردند .