گردشگری

استاندار فارس گفت: رونق سفر در استان نباید به ایام نوروز اختصاص داشته باشد و فعالیت در زمینه ارتقا سطح گردشگری به عنوان ضرورت اشتغالزایی و توسعه اقتصادی باید جدی و مداوم باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، اسماعیل تبادار روز شنبه ۱۹ خرداد ماه سال جاری در آیین تجلیل از دست اندرکاران ستاد خدمات سفر استان اظهار کرد: ظرفیتهای استان فارس در ابعاد مختلف فرهنگی، تاریخی، مذهبی و طبیعی فرصتی برای افزایش جذب گردشگران است و باید با تکیه بر این توانمندی ها، فعالیت جدی و مداوم در زمینه ارتقا سطح گردشگری به عنوان ضرورت اشتغالزایی و توسعه اقتصادی استان صورت پذیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر فراهم نمودن زیرساخت های لازم به منظور رونق گردشگری در ابعاد مختلف اظهار داشت: باید رویکرد مدیریتی و جامع برای سفرها بخصوص در نوروز انجام و آسیب شناسی لازم برای رفع تنگناها در این زمینه شناسایی و حل گردد.
استاندار فارس همچنین به برنامه ریزی برای رفع تراکم مسافر در شیراز و تحرک پذیری گردشگری در شهرستانهای استان نیز اشاره نمود.
تبادار همچنین با اشاره بر لزوم ‌استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای رونق گردشگری در استان افزود: باید سطح خدمات ارائه شده به مسافران را با کیفیت و از نظر قیمتی مناسب نماییم.
وی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش تمامی دستگاه های اجرایی در مدیریت سفرهای نوروزی بیان کرد: گزارش های ارائه شده نشان از تلاش همه بخش ها، پیشرفت در خدمات رسانی به مسافران نسبت به گذشته و بهبود شرایط در این زمینه است و قابل تحسین است که بدانیم در سال گذشته مشکلاتی داشتیم‌ که در سال جاری این مشکلات وجود نداشته است.

 

 

کارگاه آموزش سفر ویژه خانواده ها

مهمترین فاکتور برای شروع یک سفر خانوادگی چیست ؟

· داشتن بودجه مالی

· داشتن لوازم وامکانات

· آب و هوای مناسب

· مسافت

ما معتقدیم داشتن اطلاعات کافی از مهمترین فاکتورهای یک سفر می باشد. فرقی نمی کند که هوا برفی ، بارانی و یا آفتابی باشد، یا میزان بودجه سفر چقدر است . کسب اطلاعات قبل از سفر و دانستن فنون ساده آن است که می تواند به یک ماسفر کمک کند تا از سفر خود نهایت استفاده را کرده و در عین حال لذت ببرد . امروزه با توجه به رشد صنعت گردشگری در کشورمان ، داشتن اطلاعات ، فراگیری تکنیک های سفر و بهره گیری از تجربه ا فراد متخصص ، در لذت بردن از سفر ارتباط مستقیمی دارد. این کارگاه آموزشی به علاقمندان کمک می کند تا یاد بگیرند چگونه با توجه به امکانات و بودجه خود بهترین سفر را برنامه ریزی کنند.

جهت ثبت نام در این دوره روی لینک زیر کلیک نمایید:

فرم ثبت نام در دوره آموزش سفر ویژه خانواده ها

کارگاه آموزش سفر ویژه کودکان و نوجوانان

 

بهترین راه برای آشنایی کودکان با دنیای پیرامون و عمق بخشیدن به نگاهشان ، یادگیری مهارت های اجتماعی سفر می باشد. آموزش این مهارت در تمام دنیا از وظایف مهم نهاد آموزش و پرورش است و البته نهادهای NGO نیز در این زمینه بسیار موثرند. متاسفانه در کشور ما در این زمینه ضعف وجود دارد . به همین خاطر است که پس از بزرگ شدن ، این عزیزان نیز مانند اکثر مردم ، با روش صحیح سفر و استفاده درست از امکانات آن آشنایی ندارند . با توجه به وجود کودکان و نوجوانان NGO پیشاهنگی در استان فارس ، کسب مهارت های سفر و ارزش های اجتماعی توسط آنان ، این امکان وجود دارد که به وسیله خود این عزیزان ، انتقال تجارب عملی به دیگران آینده سازان و علاقمندان به صنعت گردشگری انجام گیرد.

جهت ثبت نام در این دوره روی لینک زیر کلیک نمایید:

فرم ثبت نام در دوره آموزش سفر ویژه کودکان و نوجوانان

مشاور اشتغال در صنعت گردشگری

 

هر صنعتی ، نیاز به متخصصین خاصی دارد . صنعت توریست نیز از این قاعده مستنی نبوده در رده های مختلف از تکنسین تا دکتری ، نیازمند افراد متخصص می باشد. متاسفانه در حالی که هتل های نیازمند افرادی آموزش دیده در زمینه های بل بوی ، تکسنین های برق ، IT، مارکتینگ ، پزشک و … می باشند. در سطح استان ۱۷۰۰ نفر مدرک راهنمای گردشگری دریافت کرده اند که جدای از اتلاف وفت و صرف انرژی بسیار برای آموزش آنان ، شاید تنها در حدود ۱۰ درصد از این تعداد در سیستم گردشگری به عنوان راهنما اشتغال پیدا می کنند. در واقع در انتخاب این شغل عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی ، ارزش ها ، علایق ، مهارت ها ، شرایط خانوادگی ، شرایط جامعه و… باید برای هر فرد در نظر گرفته شود. این در حالی است که متاسفانه افراد بدون در نظر گرفتن این موارد پا به این شغل می گذارند و سرانجام ناکام می مانند. همین افراد ممکن است در بخش های دیگر این صنعت موثرتر باشند.

جهت ثبت نام در این دوره روی لینک زیر کلیک نمایید:

فرم ثبت نام در دوره مشاوره اشتغال در صنعت گردشگری

*************************************************

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از افتتاح ۱۱ اقامتگاه بوم گردی و ۵ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان بمناسبت هفته دولت خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس مصیب امیری در این خصوص افزود : خوشبختانه ساخت اقامتگاه های بوم گردی در نیمه اول سال جال در استان فارس رشد بیش از ۵۰ درصدی داشته است و امیدواریم شاهد افزایش روند عملیات ایجاد این اقامتگاه ها در استان باشیم .
مدیر کل میراث فرهنگی اضافه کرد : با توجه به این که میزان سرمایه اولیه در ایجاد اقامتگاه های بوم گردی به نسبت دیگر تاسیسات و موسسات گردشگری کم هزینه است و همچنین گردشگران داخلی و خارجی جهت آشنایی با خوراکهای سنتی ، فرهنگ و آیین ها مردم هر منطقه متقاضی اسکان در چنین فضاهای سنتی و تاریخی هستند از این رو ایجاد چنین اقامتگاهایی در روستاها و بافت های تاریخی استان سرعت بیشتری دارد.
این مقام مسئول به افتتاح ۱۱ اقامتگاه بوم گردی در هفته دولت اشاره و اضافه کرد: در مجموع این اقامتگاه ها با سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۱۷۶ نفر در شیراز، مادرسلیمان، داراب، فسا و بوانات به بهره برداری می رسند.
امیری در ادامه به اهمیت جایگاه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نیز از منظر امنیت و رفاه گردشگران تاکید و خاطر نشان کرد : در هفته دولت ۴ دفتر خدمات مسافرتی در شیراز و ۱ دفتردر شهرستان مرودشت با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۰ نفر افتتاح خواهند شد.
بنابراین گزارش با افتتاح این ۱۱ اقامتگاه بوم گردی تعداد آنها در استان به ۳۱ اقامتگاه افزایش و همچنین تعداد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان با بهره برداری این ۵ دفتر به ۱۸۸ خواهد رسید.

 

 

اعضای کارگروه گردشگری استان فارس صبح دیروز ۲۸ مردادماه سال جاری پس از بازدید از تفرجگاه قدمگاه محمد حنفیه شهرستان بوانات، جلسه کارگروه گردشگری را با موضوع رفع موانع و مشکلات گردشگری این شهرستان در محل تفرجگاه مذکور برگزار کردند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس این جلسه با حضور شاپور رستمی معاون گردشگری و امور زائرین استاندار فارس ، سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس، محمد اسداللهی فرماندار شهرستان بوانات، مهرزاد بوستانی مدیرکل منابع طبیعی ، نبی اله مرادی مدیر کل محیط زیست استان فارس و دیگر اعضای کارگروه تشکیل شد.
بنابراین گزارش در این جلسه شاپور رستمی معاون گردشگری و امور زائرین استاندار فارس با بیان اینکه نگاه دولت یازدهم و همچنین دوازدهم به موضوع گردشگری بسیار ویژه بوده است گفت: ما با تمام توان از ایده و سرمایه گذاری هایی که بستر حضور گردشگر را در استان فراهم می سازند حمایت خواهیم کرد.
همچنین محمد اسداللهی فرماندار شهرستان بوانات نیز در این جلسه اظهار داشت : شهرستان بونات دارای پتانسیل های بسیار خوب در حوزه گردشگری است که خوشبختانه در چند سال اخیر با سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد زیرساختهای گردشگری بخصوص راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی زمینه توسعه و ایجاد اشتغال در این شهرستان فراهم شده است.
گفتنی است، در پایان این جلسه هیات مذکور از اردوگاه گردشگری غزال خاتون با مدیریت جواد یوسفی و چند واحد اقامتگاه بوم گردی در دست احداث بازدید نمودند.صبح دیروز ۲ شهریور ماه سال جاری همزمان با نخستین روز از هفته دولت با حضور استاندار فارس ، معاونین و مدیران کل استانداری فارس ، مدیرکل و معاونین میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، مدیران و مسئولان استان، رئیس جامعه هتلداران فارس و جمعی از فعالان حوزه گردشگری فارس پروژه گردشگری هفت دریا افتتاح شد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، در ابتدای این مراسم مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشتم شهریور و تبریک به مناسبت آغاز هفته دولت، در تشریح جزئیات این پروژه گردشگری گفت: امروز پروژه گردشگری هفت دریا با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال در فاز اول و اشتغالزایی ۴۵ نفر در زمینی به مساحت ۲۱۰۰۰ متر مربع و زیر بنای ۴۰۰۰۰ متر مربع افتتاح می شود.
وی همچنین به افتتاح پروژه دیگر در این روز اشاره کرد و افزود: مجتمع گردشگری شرکت پدیده صوفی با سرمایه گذاری ۱۳۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۰ نفر در زمینی به مساحت ۳۵۵۰ مترمربع و زیربنای ۴۰۰۰ مترمربع به بهره برداری می رسد.
مدیرکل میراث فرهنگی ضمن اشاره به گردشگر پذیر بودن شهر شیراز و استان فارس با دارا بودن جاذبه های تاریخی، طبیعی،مذهبی و لزوم توسعه زیر ساختهای گردشگری ادامه داد: در سال اخیر ساخت مجموعه های گردشگری در فارس از ۱۸ درصد به ۲۲ درصد افزایش و ساخت اقامتگاه و هتل ها نیز با ۲۸ درصد رشد از تعداد ۶۰ واحد به ۷۷ واحد ارتقا یافته است.
امیری اضافه کرد : طی ۵ ماه اخیر سال جاری درخواست ایجاد تاسیسات گردشگری در استان فارس با احتساب موافقتهای اولیه،اصولی وایجاد صادر شده به رقم بیش از ۶۶۰۰ میلیارد ریال رسیده است که بی شک این رقم زمینه ساز رونق و توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال در استان فارس خواهد بود.
این مقام‌مسئول در پایان از رشد ۲۷ درصد اقامت گردشگران خارجی در استان با ثبت بیش از ۲۱۰ هزار نفر شب اقامت در طی ۵ ماه سال ۹۶ خبر داد.
بنابراین گزارش در آیین افتتاح این پروژه سید محمد علی افشانی استاندار فارس نیز با بیان اینکه استان فارس مهم ترین استان گردشگری ایران است، گفت: هیچ استانی در ایران نیست که همه ظرفیتهای گردشگری را به صورت یکجا داشته باشد.
وی اظهارداشت: حرم مطهر حضرت شاهچرغ(ع) به عنوان مهم ترین زیارتگاه مردم جنوب کشور، بنای تخت جمشید به عنوان پایه تمدنی ایران و جهان و آرامگاه شاعرانی همچون حافظ و سعدی از جمله فرصتهای گردشگری استان به شمار می روند.
استاندار فارس با اشاره به رشد ۲۲۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به استان فارس طی دوره چهار ساله دولت یازدهم نسبت به چهار سال قبل از آن افزود: بعد از برجام و توافق هسته ای میزان ورود گردشگران خارجی افزایش چشمگیری داشته است به طوری که در برخی از روزها حتی یک تخت خالی در هتل های شیراز وجود ندارد.
افشانی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین نیازهای مسافران حمل و نقل مناسب است، عنوان کرد: با حضور وزیر محترم کشور، ۱۰/۵ کیلومتر مترو شیراز از فرودگاه تا چهارراه زند با چهار ایستگاه به بهره برداری رسید و پنج ایستگاه دیگر نیز تا پایان سال افتتاح خواهد شد.
وی همچنین از موافقت و تامین اعتبار مورد نیاز برای ادامه خط مترو شهر شیراز تا شهر صدرا در سفر دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شیراز، پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی آزاد راه شیراز-اصفهان و بهره برداری آن تا سال آینده، هزینه ۲۵۰۰میلیارد ریال اعتبار برای ارتقای وضعیت فرودگاه بین المللی شیراز و در نظر گرفتن ۵۰۰ میلیارد ریال برای بهبود بخش خارجی این فرودگاه خبر داد.
استاندار فارس در پایان با تاکید بر این که سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در استان فارس مورد حمایت ویژه خواهد بود، خاطر نشان کرد: صنعت گردشگری یکی از مهم ترین صنعتها برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی محسوب می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از اتمام پروژه توسعه و ساماندهی زیر ساخت های گردشگری مجموعه باستانی نقش رستم خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس مصیب امیری با بیان نقش و اهمیت زیر ساختها گفت: گسترش و رشد تسهیلات و زیرساختهای گردشگری مدت زمان ماندگاری و همچنین رضایت گردشگران را افزایش می دهد و توسعه گردشگری پایدار را در پی دارد.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در طرح مذکور اشاره کرد و افزود: در این طرح عملیاتهای اجرایی شامل: تکمیل مجتمع خدماتی- بهداشتی-رفاهی،تکمیل فنس کشی محوطه ، اجرای تک لبه جهت کانال عبور آب دور محوطه و تسطیح و زیر سازی پارکینگ صورت گرفته است.
این مقام مسئول همچنین اعتبار تخصیص یافته برای این پروژه را رقمی بالغ بر ۲ میلیارد ۱۵۰ میلیون ریال اعلام کرد.
گفتنی است نقش رستم نام مجموعه‌ای باستانی بی‌نظیری واقع در روستای زنگی‌آباد در شمال شهرستان مرودشت استان فارس است که تاریخ کهن سه دوره ایران باستان را در حافظه خود به یادگار دارد. در این مجموعه از نقوش ایلامی‌ گرفته تا آرامگاه پادشاهان هخامنشی و نقوش برجسته پادشاهان ساسانی به یادگار مانده است.این مجموعه به ترتیب از چپ به راست آرامگاه ابدی خشایارشا، داریوش اول، اردشیر اول و داریوش دوم می باشد. همچنین روبروی این آرامگاه ها، بنای مکعب شکلی دیده می شود که آن نیز متعلق به دوران هخامنشیان است و به نام کعبه زرتشت شناخته می شود. نخستین پادشاهان ساسانی نیز که از پارس برخواستند در راستای علاقه به زادگاه خویش و برای بزرگداشت مراسمی چون کسب قدرت و یا پیروزی بر دشمن، نقوشی از جمله نقش برجسته ناتمام تاجگذاری نرسه، پیروزی بهرام دوم، پیروزی شاپور اول بر امپراتوران روم، آذرنرسه یا شاپور دوم، بهرام دوم و اردشیر اول را در دامنه این کوه به یادگار گذاشته اند.

سید موید محسن نژاد معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : چهارمین دوره جشنواره مشارکت ملی گردشگری تا پایان شهریور ماه سال جاری تمدید شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس سید موید محسن نژاد با اشاره به محور این جشنواره با رویکرد میهمان نوازی و بهره گیری از ظرفیت¬ها و ویژگی¬های فرهنگ ایران-اسلامی در پاسداری از ارزش های اجتماعی اظهار داشت: این جشنواره با همکاری سازمان¬ها، موسسات دولتی- خصوصی و فعالان مردمی در بخشهای عکاسی آماتور و حرفه ای، سفرنامه نویسی ، ایده و فیلم برگزار می شود .
وی در ادامه مفاد آئین نامه شرکت در چهارمین دوره جشنواره مشارکت ملی گردشگری را تشریح و اظهار داشت: نداشتن محدودیت سنی، لزوم ثبت نام در پایگاه اینترنتی جشنواره، ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره و همچنین ارسال از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی Irantourismfestival4.ir از جمله شرایط شرکت در جشنواره می باشد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس در پایان خاطر نشان کرد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت محتوای آئین نامه این جشنواره به سایت www.farschto.ir مراجعه نمایند .
بنا بر این گزارش،. مهلت ارسال آثار تا ۳۱ شهریور ماه سال جاری به آدرس دبیرخانه جشنواره تهران،میدان شیخ بهایی،برج صدف،طبقه نهم واحد ۹۶ می باشد . همچنین تأیید فرم فراخوان اینترنتی شرکت کننده به منزله قبولی تمامی بندهای آئین نامه بوده و دبیرخانه جشنواره ارسال کننده را به عنوان صاحب اثر می شناسد . لذا درصورت اثبات خلاف آن در هرمرحله ، اثر ارسالی حذف شده و عواقب آن نیز متوجه ارسال کننده خواهد بود.
شایان ذکر است آثار ارسالی می بایست منطبق با موازین اخلاقی ، اسلامی ، فرهنگی و قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران باشد(درصورت عدم تطابق، آثار ارسالی حذف خواهد شد) و به آثاری که پس از زمان تعیین شده ارسال شود و یا یکی از قوانین جشنواره را نقض کنند ترتیب اثر داده نخواهد شد.قطار گردشگری بین المللی «هزار و یک شب» با ۵۷ گردشگر، صبح امروز ششم مهرماه سال جاری وارد شهر شیراز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس۵۷ گردشگر این قطار از کشورهای آلمان، سوئیس،بلژیک،اتریش،استرالیا،انگلستان، روسیه، الجزایر و هند هستند که از اول مهر امسال از مسیر عشق آباد پایتخت ترکمنستان و از طریق مرز باج گیران در استان خراسان رضوی وارد ایران شدند. گردشگران این قطار در دو روز اقامت خود از مسجد نصیرالملک، باغ جهانی ارم، نارنجستان قوام، آرامگاه حافظ، نقش رستم و مجموعه های جهانی تخت جمشید و پاسارگاد بازدید می کنند.گردشگران قطار ‘هزار و یک شب’ ساعت ۱۸ روز جمعه هفتم مهرماه جاری از ایستگاه راه آهن سعادتشهر ،استان فارس را به مقصد تهران ترک خواهند کرد. گفتنی است از ابتدای امسال تا کنون، چهار قطار گردشگری بین المللی وارد شیراز شده است.

پیگیری برای شناسایی افراد حاشیه‌ساز در نمایشگاه گردشگری پارس/ هدف حاشیه‌سازان تخریب موفقیت‌های نمایشگاه است

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس:

نمایشگاه پارس در ابعاد وسیع و با حضور بسیاری از علاقه‌مندان و فعالان حوزه گردشگری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس برگزار شد.

تا روز پایانی تمام اتفاقات و برنامه‌ها طبق برنامه و بدون هیچ‌گونه اشکالی در حال برگزاری بود، اما متأسفانه به‌دلیل وسعت نمایشگاه، شاهد وقوع این حرکت در فضای باز محل برگزاری بودیم.

این نمایشگاه پس از چندین سال وقفه، انگیزه و اشتیاق بسیار زیادی در میان فعالان گردشگری ایجاد کرد و همه دست‌اندرکاران نمایشگاه تلاش کردند تا این نمایشگاه به بهترین نحو برگزار شود.

اما متأسفانه این حرکت که ممکن است برای تخریب موفقیت‌های نمایشگاه ترتیب داده شده باشد، موجبات تأثر و تألم عوامل و برگزارکنندگان را به‌دنبال داشت.

توسعه استان و ایجاد اشتغال و درآمد با محوریت و تمرکز بر مبنای اقتصاد مقاومتی از مهم‌ترین دلایل برگزاری نمایشگاه گردشگری پارس بود و وقوع این اتفاق در حاشیه این نمایشگاه و خارج از فضای اصلی که تحت کنترل عوامل اجرایی بوده، مایه تأسف است.

اداره کل میراث فرهنگی فارس پیگیری‌های لازم برای شناسایی افرادی را که در بروز این اتفاق نقش داشته‌اند آغاز کرده است و بی‌تردید با این افراد برخورد خواهد شد.

حرم حضرت شاهچراغ (ع) در استان فارس و شهر شیراز یک فرصت بی‌نظیر برای مردم این استان است و دغدغه علما و بزرگان برای ما قابل احترام و ارزش است و در این مسیر با آن‌ها همگام و هم‌مسیر هستیم.

ایجاد خلاقیت در گردشگری،با بهره گیری از فرصت های منحصر بفرد معماری دیار پارس درحاشیه نمایشگاه گردشگری بزرگ پارس

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه گردشگری پارس گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها یکی از ابزارهای مهم در شناسایی نیاز مشتریان و همچنین معرفی توانمندی‌ واحدهای اقتصادی و خدماتی به بازارهای مختلف می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری دیروز یکشنبه ۱۹ آذر ماه جاری در آیین گشایش نهمین نمایشگاه پارس اظهار داشت: نمایشگاه‌ها، مرکزی برای تبادل اطلاعات و دست یافتن به پدیده‌های نوین و به روز صنعت و انتقال دانش،تجربه و مهارت است.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، برگزاری نمایشگاه‌ها در سال حداقل ۳۰۰ میلیارد دلار عاید اقتصاد جهانی می‌نماید، افزود: برپایی نمایشگاه‌ها، ضمن ایجاد رقابت‌های سالم داخلی و خارجی، عامل توسعه اشتغال ملی و رونق اقتصاد مقاومتی است و در سطوح منطقه‌ای و بین المللی، زمینه پویایی اقتصاد بومی را از جنبه‌های مختلف فراهم می‌سازد.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس در ادامه هدف از برگزاری نمایشگاه های گردشگری را شناخت و کشف ظرفیت ها و امکانات صنعت گردشگری در داخل و خارج از کشور، شناسایی مشکلات موجود در صنعت گردشگری، تشویق بخش ها و شرکت های خصوصی برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری، ایجاد اشتغال و بهره مندی از سطح بالای اقتصادی در این صنعت، فراهم نمودن بسترهای لازم برای ورود گردشگران هر چه بیشتر به کشور، پیدا کردن راه حل های مناسب برای رفع موانع موجود در این صنعت با توجه به خصوصیات فرهنگی و شرایط اجتماعی کشور، آشنایی دست اندرکاران با دستاوردهای کمپانی های فعال در این صنعت و آشنایی عموم مردم با زیرساخت‌های صنعت گردشگری برشمرد.

این مقام مسئول با اشاره به وجود جاذبه های مذهبی، زیارتگاه ها و اماکن مقدس در کشور که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به سوی خود جذب می کنند، خاطر نشان کرد: شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و با داشتن اماکن زیارتی می تواند جایگاه خود را در گردشگری حلال به دست آورد.

بنا براین گزارش مدیرکل میراث فرهنگی فارس در سخنان خود از حضور و حمایتهای استاندار محترم و فرهیخته استان و معاونین محترم ایشان، معاون محترم رئیس جمهور و ریاست محترم سازمان، معاون محترم گردشگری سازمان، سازمان همیاری شهرداری ها و تلاش های بی وقفه تمامی دستگاه های اجرایی از جمله شهرداری شیراز، فرماندهی محترم منطقه انتظامی فارس، اداره کل امور عشایر استان، شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس، فعالین بخش خصوصی، جامعه هتل داران و مهمانپذیرداران، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، انجمن دفاتر خدمات مسافرتی، اتحادیه تعاونی های صنایع دستی، سفرا و کارداران کشورهای شرکت کننده، صدا و سیما، اصحاب رسانه و مطبوعات و همه کسانی که تلاش نمودند تا نمایشگاهی در خور استان فارس برپا گردد، قدردانی نمود.

ایجاد خلاقیت در گردشگری،با بهره گیری از فرصت های منحصر بفرد معماری دیار پارس درحاشیه نمایشگاه گردشگری بزرگ پارس

سفیر کره جنوبی بر اعلام آمادگی همکاری های دو جانبه در آینده نزدیک با استان فارس در حوزه گردشگری و تبادلات گردشگر تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، سفیر کره جنوبی که برای شرکت در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه گردشگری پارس به شیراز سفر کرده بود زمان ترک شیراز در گفتگوی کوتاه خود با مهران سوخکیان مسئول کمیته تشریفات و امور بین الملل ستاد نمایشگاه مذکور ضمن ابراز رضایتمندی از کیفیت نمایشگاه، بر همکاری‌های دو جانبه در آینده نزدیک با استان فارس در حوزه گردشگری و تبادلات گردشگر تأکید کرد.

بنا براین گزارش به نقل از مسئول کمیته تشریفات و امور بین الملل نمایشگاه گردشگری پارس، سفیر کره جنوبی از اعلام آمادگی برای همکاری با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری شاخص در شیراز به منظور ارائه خدمات روادید به گردشگران خبر داد.

سفیر کره جنوبی همچنین به همکاری های فی مابین در حوزه تخصصی آموزش بمنظور ارتقا سطح کیفی کارکنان شاغل در واحدهای اقامتی، برگزاری تورهای آشنا سازی و حضور در نمایشگاه های گردشگری نیز اشاره کرد.

گفتنی است سفیر کره جنوبی در سفر خود به ایران ضمن حضور در مراسم افتتاح نهمین نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز از جاذبه های دیدنی استان فارس بازدید و در توصیف باغ جهانی ارم اظهار داشت: باغ جهانی ارم از گنجینه های بی بدیل گردشگری شیراز است.

ایجاد خلاقیت در گردشگری،با بهره گیری از فرصت های منحصر بفرد معماری دیار پارس درحاشیه نمایشگاه گردشگری بزرگ پارس

شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، میهمان دومین روز ازبرپایی نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس در شیراز بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس دیروز دوشنبه ۲۰ آذر ماه سال جاری در دومین روز از برپایی نهمین نمایشگاه گردشگری پارس شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با همراهی سیده معصومه دستغیب مدیر کل امور بانوان استانداری فارس و جمعی از مسئولین از جشنواره اقوام ایرانی و غرفه های نمایشگاه بازدید نمودند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در حاشیه برنامه آیینی اقوام، ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جشنواره اظهار کرد: تنوع قومیتی یکی از ظرفیت های مهم کشور است که در هویت ملی نقش مهم ایفا می کند.

وی تاکید کرد: امیدواریم به پشتوانگی برقراری پیوند بین اقوام بتوانیم به مشکلات و چالش های بزرگی که ممکن است بر سر راه وجود داشته باشد غلبه پیدا کنیم.

بنا بر این گزارش، نهمین نمایشگاه گردشگری پارس و سومین جشنواره پیونده اقوام ایرانی از تاریخ ۱۹ لغایت ۲۲ آذر ماه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ درشیراز، محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس برپاست.

برخورد قانونی لازم با حاشیه‌سازان نمایشگاه پارس صورت می‌گیرد/ دغدغه بزرگان دین و علما برای مسئولان سازمان میراث‌فرهنگی بسیار ارزشمند است

معاون امور عمرانی استانداری فارس در حاشیه بازدید روز گذشته خود از نهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس با تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه اظهار داشت: خوشبختانه در این دوره از نمایشگاه شامل وفاق و یکپارچگی خوبی میان بخش دولتی شامل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، سازمان همیاری شهرداری های استان، استانداری و بخش خصوصی، هستیم.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، عنایت‌الله رحیمی برگزاری نمایشگاه گردشگری برای شهری مانند شیراز را ضروری دانست و گفت: این نمایشگاه فرصتی مغتنم برای معرفی پتانسیل‌های شهر شیراز و استان فارس به مردم در سطح ملی و فرا ملی است که در نهایت می‌تواند رونق اقتصادی در کلیه حوزه های مرتبط با بخش گردشگری و صنایع وابسته را در پی داشته باشد.

وی تصریح کرد: علیرغم وقفه پنج ساله و همچنین زمان کمی که برای اطلاع‌رسانی و برنامه‌ریزی این نمایشگاه وجود داشت، شاهد نظم و کیفیت مناسب محتوایی نمایشگاه و نهایتا رضایتمندی مخاطبان هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت موضوع از منظر استاندار به عنوان مقام ارشد استان افزود: استانداری فارس در جهت بسترسازی و برقراری هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این دوره از نمایشگاه، تمهیدات ویژه و مناسب را انجام داد.

معاون امور عمرانی استانداری فارس همچنین در ادامه با تاکید بر نقش زیر ساختهای استاندارد در جذب گردشگر داخلی و خارجی ضمن اعلام حمایت استانداری فارس از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری ، از تخصیص اعتبارهای قابل توجه در جهت ارتقا و توسعه ترمینالهای داخلی و خارجی،زیر ساختهای جاده ای،خطوط ریلی خبر داد.

رحیمی در پایان ضمن تشکر از رسانه‌ها به جهت پوشش کامل اخبار و رویدادهای نمایشگاه گردشگری پارس، گفت: دنیای امروز دنیای رسانه هاست و اصحاب رسانه می بایست علاوه بر اطلاع رسانه در زمینه فرهنگ سازی نیز تاثیر گذار عمل نمایند.

با بیش از۱/۸ میلیارد ریال اعتبار،ساختمان ضلع شمالی خانه تاریخی نصیرالملک در دست مرمت

سومین سمینار تخصصی گردشگری در سالن همایش های هتل پارس با سخنرانی سید محمد هادی نیرومندحسینی مدرس و سخنران انگیزشی حوزه گردشگری با موضوع مدیریت ارتباط با مشتری در صنعت گردشگری در محل سالن همایش های هتل بین المللی پارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس نیرومندحسینی ، با طرح این عنوان که ارتباط ویژه با مشتری در فرهنگ ما از قبل وجود داشته و به آن نام “ارباب رجوع” را داده ایم عنوان کرد: برپایی نمایشگاه، یکی از روش های رایج در صنعت گردشگری است که منابع را به هم وصل می کند تا به محصولات قابل فروش تبدیل شوند.

وی در ادامه از مبحث مدیریت ارتباط با مشتری سخن گفت و قدرت این مقوله را در برآوردهای ارتباطی چنان برشمرد که از نتایج آن در توسعه حوزه های مختلف گردشگری میتوان بهره مند شد.

نیرومند حسینی همچنین از انقلاب های بزرگ دنیا ، که به انقلاب مشتری منتهی شدند و درآن روش جلب مشتری را در ابعاد مختلف بررسی میکنند، اشاره کرد.

وی در بخش دیگر از صحبتهای خود به مقایسه شرایط دیروز و امروز بازار گردشگری ایران پرداخت و به این نتیجه رسید که مشتری هزاره سوم با قابلیت هوش بالا به دنبال مواردی مثل تنوع طلبی،دریافت سریع پاسخ و کارایی و خدمات با کیفیت می باشد.

وی خاطر نشان کرد: شناسایی رضایتمندی و یا عدم رضایت گردشگران ورودی به کشور، ما را در راه خدمات رسانی بهتر و توسعه صنعت گردشگری یاری خواهد کرد.

ایجاد خلاقیت در گردشگری،با بهره گیری از فرصت های منحصر بفرد معماری دیار پارس درحاشیه نمایشگاه گردشگری بزرگ پارس

معاون صنایع دستی فارس و هنرهای سنتی فارس با تاکید به نقش صنایع دستی در توسعه و کارآفرینی جوامع محلی و روستایی از طرح احیا و رونق بخشی روستای هدف گردشگری روزبدان خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، حیدر علی زاهدیان نژاد با بیان خبر فوق اظهار داشت: با بازدید محمد حسین دهقانی کارشناس دفتر آموزش و حمایت از تولید صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور از کارگاههای دست بافته های داری روستای هدف گردشگری روزبدان، طرح فوق الذکر مورد بررسی میدانی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید و اشتغال و بمنظور پیاده سازی برنامه اشتغال فراگیر و استفاده از ظرفیت های بخش تعاون در سطح روستاهای کشور ، این طرح در دست اجرا قرار گرفته است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : یکی از روستا های مورد نظر در این طرح، روستای روزبدان در شهرستان فیروز آباداستان فارس با جمعیت روستایی ۳۰۰ خانوار است که با توجه به دارا بودن کارگاه های دست بافته های داری به ویژه “گلیم دورو” ، پتانسیل تبدیل شدن به روستای خلاق صنایع دستی را نیز دارد.

ایجاد خلاقیت در گردشگری،با بهره گیری از فرصت های منحصر بفرد معماری دیار پارس درحاشیه نمایشگاه گردشگری بزرگ پارس

 

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه گردشگری پارس دیروز ۱۹ آذر ماه سال جاری با حضور مقامات و مسئولین استانی و کشوری، سفرا، کارداران و رایزنان فرهنگی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس گشایش یافت.

بنا بر این گزارش،اسماعیل تبادار استاندار فارس در سخنان خود در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های استان فارس در صنعت گردشگری از نظرتاریخی، فرهنگی و ادبی، اقلیمی، انسانی، مذهبی و علمی برای جذب گردشگر، خواستار گسترش این صنعت بدون دود برای ارتقا سطح کیفی و توسعه اقتصادی شد.

وی اظهار داشت: در دنیای امروز صلح، امنیت و پیشرفت کشورها در هم تنیده شده است ومفهوم جهانی شدن با گردشگری امری بدیهی است.

استاندار فارس تصریح کرد: ایران به دلیل سابقه تاریخی، همواره مورد توجه جهانیان قرار دارد و از سده ۱۷ میلادی به بعد تصویر واقعی از ایران در ذهن گردشگران ترسیم و جریان ایران شیفتگی در جهان به ‌ویژه در فرانسه مشاهده شد.

تبادار در ادامه وجود ادبیات غنی، مفاخر انسانی به همراه شرایط اقلیمی و تنوع قومیت‌ها را از دلایل برتری ایران در میان دیگر کشورهای جهان عنوان کرد و افزود: وقتی سخن از ایران به زبان می‌آید نام زیبای فارس می‌درخشد، چرا که استان فارس در قله‌های معارف، هنر و ادبیات قرار دارد و سعدی و حافظ شاهدی بزرگ بر این موضوع هستند.

استاندار فارس با اشاره به وجود بارگاه ملکوتی حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) در شیراز و امامزادگان جلیل‌القدری در سطح استان عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید از تمام ظرفیت‌های خود در راستای توسعه صنعت گردشگری با مشارکت بخش خصوصی بهره مند گردند.

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر توجه جدی به گردشگری از رسانه‌ها خواست با اطلاعات دقیق و مؤثر به ظرفیت‌های استان پرداخته و در راستای جذب مردم و سرمایه‌گذاران تلاش نمایند.

جلسه طرح ملی روستای بدون بیکار در دهکده گردشگری دوسیران برگزار شد

محمد رضا معینی سرپرست اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون از برگزاری جلسه طرح ملی روستای بدون بیکار با هدف بررسی و ظرفیت سنجی دهکده گردشگری دوسیران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان فارس، روز چهارشنبه ۸ آذر ۹۶ در دهکده گردشگری دوسیران، جلسه ای با حضور معاون ساماندهی و توانمند سازی صندوق کشور، مشاور پارلمانی صندوق کار آفرینی کشور، مدیر کل صندوق کار آفرینی استان فارس، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، فرماندار شهرستان کازرون، سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون، بخشداربخش کوهمره و نودان و جمعی از مسئولین، طرح ملی روستای بدون بیکار با هدف بررسی و ظرفیت سنجی دهکده گردشگری دوسیران برگزار شد.

بنا بر این گزارش به نقل از محمد رضا معینی سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان کازرون این روستا با دارا بودن طبیعت و اقلیم چهار فصل و صنایع دستی منحصربفرد وابسته به فرهنگ غنی بومیمنطقه، امکان ایجاد اقامتگاه های بوم گردی را دارد. لذا با تاکید به توسعه پایدار و تغییر الگوی معیشت خانوار با کاهش وابستگی به کشاورزی با توجه به کمبود منابع آبی زیر زمین، اقامتگاه های بوم گردی می تواند نقش بسزایی در رونق اقتصاد و اشتغال پایدار در دهکده گردشگری دوسیران داشته باشد.

وی افزود: وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور، میزان گردشگرپذیری در فصول مختلف، وجود امکانات خدمات عمومی (مدرسه، درمانگاه و…) ، دارا بودن طرح هادی، امکانات زیرساختی (آب، برق، تلفن و..)، از جمله عناصری هستندکه می تواند در توسعه گردشگری روستا نقش موثرداشته باشند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان کازرون همچنین به تشکیل کارگروه گردشگری مخصوص به روستای دوسیران، در راستای طرح ملی روستای بدون بیکار با دبیری اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون نیز اشاره کرد.

دهکده گردشگری دوسیران یکی از روستاهای تاریخی کازرون از شهرستانهای استان فارس با قدمتی بسیاراست که آثار آن را می توان از دوره پیش از تاریخ به صورت نقوش رنگی در یکی از پناهگاههای صخره ای، تا دوران تاریخی که شامل معماری چهار صفه ،آب انبارها و قبرستان های قدیمی با سنگ قبرهای باارزش و مجسمه شیرهای سنگی مشاهده کرد.دوسیران به دلیل قدمت و منطبق با نظام طایفه ای ، دارای چندین گورستان (قبرستان پای تپه ، قبرستان رئیسی ها ، قبرستان شحنه و ملاها و قبرستان طایفه امیرها ) است این دهکده گردشگری با دارا بودن ۱۴ اثر تاریخی شناسایی و ثبت شده در فهرست آثار ملی – تاریخی ایران ، معماری منسجم و یکدست پلکانی ، طبیعت زیبا و بکر و باغستانهای دست ساز پلکانی در سال ۱۳۹۱ عنوان یکی از روستاههای هدف گردشگری استان را به خود اختصاص داده است. صنایع دستی هر منطقه نیز ازغنای فرهنگی آن منطقه حکایت دارد .

دبیرخانه دائمی رویدادهای گردشگری فارس ایجاد می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس پیشنهاد ایجاد دبیرخانه دائمی رویدادهای گردشگری، در راستای ارتقای سطح کیفی نمایشگاه ها و جشنواره های برگزاری در سطح استان فارس را مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری در جلسه هماهنگی نهمین نمایشگاه گردشگری پارس که امروز پنج شنبه ۲ آذر ماه جاری در دفتر محمد ابراهیم فروزانی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس و با حضور اعضای اجرای نمایشگاه گردشگری پارس برگزار شد با اشاره به ثبت تقویم رویدادهای گردشگری استان اظهار داشت: درراستای رونق گردشگری فارس، تقویم مذکور در سه سطح فراملی، ملی و استانی تهیه، تدوین و به تصویب کارگروه گردشگری استان رسیده است.

وی افزود: به منظوراستفاده از ظرفیت استان برای کیفیت بخشی به روند برگزاری رویدادها ی گردشگری، ایجاد یک دبیرخانه دائمی پیشنهاد می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت: ایجاد دبیرخانه دائمی رویدادها می‌تواند راهبرد ارزشمند برای بهره مندی بیش از پیش از توانمدنی های گردشگری، در جهت توسعه و تحرک پذیری اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در سال‌های آینده باشد.

بنابر این گزارش، نهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس از تاریخ ۱۹ لغایت ۲۲ آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شیراز پذیرای فعالان ملی و فرا ملی در عرصه گردشگری است.

افتتاحیه نمایشگاه گردشگری پارس در شیراز خصوصی برگزار می‌شود

افتتاحیه نهمین نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس در روز ۱۹ آذر ماه سال جاری به صورت خصوصی آغاز به کار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، با توجه به حضور سفرا و مقامات بین المللی، ملی و استانی درمراسم افتتاحیه نمایشگاه گردشگری پارس شهر شیراز و انجام نشستها و مذاکرات تخصصی با هدف تعامل فی ما بین گردشگری و بر طبق عرف نمایشگاه های بین المللی تصمیمی اتخاذ گردید که آیین گشایش این نمایشگاه در روز ۱۹ آذر ماه به صورت غیرعمومی برگزار گردد.

بنا براین گزارش قرار است این نمایشگاه توانمندنی های گردشگری، صنایع دستی وصنایع وابسته را به مدت ۴ روز از تاریخ ۱۹ لغایت ۲۲ آذرماه ۹۶ به نمایش بگذارد که عموم می توانند از روز۲۰ آذرماه از نمایشگاه دیدن نمایند.

گفتنی است، درحاشیه این نمایشگاه، سومین جشنواره پیوند فرهنگ اقوام پارس با رویکرد نمایش لباس ادوار مختلف تاریخی ایران، آئین شکرگزاری در اقوام ایران و اجرای موسیقی های سنتی اجرا خواهد شد.

تخفیف هتلها و تورهای شیراز در آذرماه به مناسبت برگزاری نمایشگاه گردشگری پارس

مدیر کل میراث فرهنگی فارس گفت: هتل ها و تورهای گردشگری شهر شیراز در آذرماه سال جاری به مناسبت برگزاری نمایشگاه گردشگری پارس به گردشگران تخفیف می دهند.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری فارس به نقل از مصیب امیری با توجه به رایزنی های صورت گرفته با رئیس اتحادیه جامعه هتل داران استان فارس، هتل ها و مراکز اقامتی شهر شیراز به مناسبت نمایشگاه گردشگری پارس، تخفیف ویژه ۱۰ تا ۴۰ درصدی را برای اقامت گردشگران ورودی به شیراز اعمال می نمایند.

این مقام مسئول همچنین از تعامل بارئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان فارس خبر داد و افزود: بهترین راه شناخت یک شهر و جاذبه های آن، تورهای گردشگری کوتاه مدت است. به همین منظور و برای بهره مندی هر چه بیشتر مخاطبان نمایشگاه و گردشگران ورودی به شهر شیرازدر طی مدت زمان برگزاری نمایشگاه، تورهای هدفمند گردشگری با نظارت و برنامه ریزی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و با اعمال تخفیفهای ۵ تا ۲۰درصدی اجرا خواهد شد .

گفتنی است در قرعه کشی هشتمین دوره این نمایشگاه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان، ۱۵۰ جایزه از جمله بلیت سفرهای داخلی و خارجی، توراهی زمینی، هوایی و ریلی به برندگان اهدا کرد.