ارسال ۱۷۵۴ طرح گردشگری اشتغال زای شهری و روستایی به اداره کار برای دریافت تسهیلات

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی میراث فرهنگی فارس گفت: بر اساس اعلام نظرحوزه مدیریت عملکرد بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان میراث فرهنگی کشور، اداره کل میراث فرهنگی استان فارس توانست در ارزیابی عملکرد شاخص های عمومی و اختصاصی در سال ۹۵، موفق به کسب رتبه دوم کشورشود.

معاون توسعه مدیریت میراث فرهنگی فارس از معرفی ۲۱۰۴ نفراز متقاضیان تسهیلات ایجاد طرح گردشگری در شهرها و روستاهای استان فارس به اداره کار خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان فارس جمشید معینی با بیان خبر فوق گفت :تمام تلاش ما بر این است که در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است با حمایت از متقاضیان طرحهای گردشگری استان تا پایان سال شاهد پیشرفت فیزیکی و راه‌اندازی بخشی از پروژه های گردشگری در استان باشیم.

وی تصریح کرد: اعطای تسهیلات به متقاضیان احداث، توسعه، تجهیز و نوسازی واحدهای گردشگری صورت می پذیرد و دراین راستا بر اساس فراخوان بخش گردشگری و سرمایه گذاری ۳۵۰ طرح از شهر شیراز و دیگر شهرستان های استان با جمعیت بالای ده هزار نفر اعلام و به اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس جهت دریافت تسهیلات معرفی شدند.

معینی ادامه داد : همچنین درحمایت از طرح های گردشگری اشتغال زا در روستاها و شهرهای کمتر از ده هزار نفر جمعیت تاکنون ۱۷۵۴ طرح تکمیل و به اداره کار ارسال شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: پیش بینی میزان تسهیلات پرداختی این طرح ها بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود.

بنا بر این گزارش متقاضیان ایجاد طرح های گردشگری برای اطلاع بیشتر ازطرح مذکور می توانند آیین نامه های مربوطه را در سایت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، به آدرس WWW.FARSCHTO.IR بخش معاونت سرمایه گذاری، قسمت آیین نامه ها و قوانین اجرایی مشاهده نمایند.