خانه تاریخی طوفان در جهرم کارگاه صنایع دستی می شود

خانه تاریخی طوفان در جهرم کارگاه صنایع دستی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از تبدیل کاربری خانه تاریخی طوفان واقع در شهرستان جهرم به کارگاه تولیدی و نمایشگاه صنایع دستی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری با بیان خبر فوق اظهار داشت : آخرین مرحله از مرمت خانه تاریخی طوفان متعلق به دوره پهلوی اول در دست اجرا می باشد که پس از اتمام پروژه مرمت، با هماهنگی های صورت گرفته قسمتی از این بنای تاریخی بمنظور حمایت از هنرمندان صنایع دستی شهرستان، به کارگاه تولیدی و نمایشگاهی با کاربری صنایع دستی و هنرهای سنتی تبدیل خواهد شد.

وی به تخصیص اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال برای مرحله پایانی مرمت خانه تاریخی طوفان اشاره کرد و افزود: در این مرحله عملیات کف سازی و سنگ فرش حیاط،اجرای اندود و گچکاری بدنه و محلهای باقیمانده کار، رنگ آمیزی درب های چوبی موجود بنا، احیاء نرده سنگی پیرامون پشت بام،ساخت و نصب درب های چوبی باقیمانده بنا،اجرای اندود کاهگل بدنه و دیوارهای خارجی بنا و …اجرایی می شود که طبق پیش بینی های صورت گرفته تا پایان دیماه سال جاری به اتمام می رسد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تاکنون رقمی بالغ بر ۲ میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات این اداره کل در ۴ فاز برای احیا و بازسازی این خانه تاریخی هزینه شده است.

گفتنی است، این خانه تاریخی، سال ۱۳۸۸ با شماره ۲۶۶۴۹ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

گزارش خبری روز

شب فرهنگی فارس در برج میلاد