واگذاری ۲۷ خانه واقع در بافت تاریخی شیراز به بخش غیردولتی

واگذاری ۲۷ خانه واقع در بافت تاریخی شیراز به بخش غیردولتی

 

مدیرکل میراث فرهنگی فارس از واگذاری تعداد۲۷ خانه واقع در بافت تاریخی- فرهنگی شهر شیراز به بخش غیردولتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس،مصیب امیری با اعلام خبر فوق افزود: با هدف حفاظت، مرمت و احیا و تغییر کاربری، تعداد ۲۷ خانه‌ واقع در بافت تاریخی شیراز که در مالکیت اداره کل میراث فرهنگی استان فارس قرار دارد از طریق مناقصه به روش ROT به افراد واجد صلاحیت در بخش غیردولتی واگذار می شود.

این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: از این ۲۷ خانه ، تعداد ۱۰ خانه ثبتی و دارای ارزش تاریخی و ۱۷ خانه فاقد ارزش تاریخی می باشد.

وی عنوان کرد: با توجه به جایگاه ویژه بافت فرهنگی- تاریخی شهر شیرازو در راستای ایجاد بستر مناسب‌، نجات بخشی و بهره ‌وری از موقعیت بافت و معرفی بیش از پیش آن به عنوان جاذبه جدید گردشگری،این تصمیم اتخاذ گردیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس با اشاره به کاربری این بناها نیز خاطر نشان کرد: کاربری پیش بینی شده برای این خانه ها شامل هتل، زائرسرا، بازارچه صنایع دستی ،سفره خانه سنتی، مرکز علوم قرآنی ، مرکز فرهنگی و هنری ،کتابخانه و فضای اداری می باشد.

بنابراین گزارش متقاضیان شرکت در این مناقصه می توانند اطلاعات را از دفتر برنامه ریزی و بودجه معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی و یا واحد امور قراردادهای اداره کل میراث فرهنگی فارس دریافت و مدارک خود را حداکثر تا روز شنبه ۱۱ آذرماه سال جاری به دبیرخانه مرکزی سازمان میراث فرهنگی تحویل نمایند.

گزارش خبری روز

شب فرهنگی فارس در برج میلاد